• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Gdynia Design Days 2024

Gdynia Design Days 2021

 • Kalendarz
  3 - 11 lipca 2021
 • Lokalizacja
  Gdynia

W tym roku czeka nas wyjątkowa edycja Gdynia Design Days. Wszystko to z powodu kilku nowych propozycji. Festiwal rusza już 3 lipca, w Gdyni oraz online.

Hybrydowe wystawy
Jak stworzyć wystawy atrakcyjne i odporne na pandemiczne ograniczenia? Okazuje się, że jest to możliwe, a nowa forma może nieść ze sobą wiele pozytywnych wartości. Wszystkie wystawy Gdynia Design Days będzie można oglądać przez witryny. Większość z nich zlokalizowana jest w przestrzeni miasta, część w budynku PPNT. Każda została zaprojektowana tak, aby jej odbiór w tej formie był komfortowy. W ten sposób wystawy można obejrzeć przy okazji spaceru, czy wracając znad morza. To bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych wystaw. Oglądane są na świeżym powietrzu, a lokalizacje rozsiane są na mapie Gdyni, co niweluje ryzyko gromadzenia się tłumów. Do wybranych punktów będzie można wejść z zachowaniem panujących obostrzeń. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, wystawom będzie towarzyszyć wirtualny przewodnik. To idealne rozwiązanie dla dociekliwych i tych, którzy nie mogą odwiedzić Gdyni.

Spacery
Nowym punktem Gdynia Design Days są spacery kuratorskie. To uzupełnienie tegorocznych wystaw. Podczas spacerów będzie można bliżej przyjrzeć się wybranym projektom, uzupełnionym o komentarz kuratorki. W programie znalazł się także spacer, podczas którego uczestnicy będą trenować głębokie wyciszenie, relaks oraz wyzbycie się psychicznych i fizycznych obciążeń. To oferta idealnie skrojona na czasy, w których tak wiele osób potrzebuje wytchnienia. Co istotne, na spacery obowiązują zapisy ze względu na obostrzenia pandemiczne i konieczność zachowania limitu uczestników. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą przyjemnie i bezpiecznie spędzić czas poza domem.

Nowa strona internetowa, czyli nowe funkcjonalności
W tym roku ruszyła nowa strona Gdynia Design Days. To jednak nie tylko odmieniony wygląd, ale przede wszystkim nowe możliwości. Chcąc wziąć udział w wykładach lub Design talks Business Summit, należy stworzyć konto. To właśnie na stronie GDD dla zalogowanych uczestników będą dostępne wszystkie wydarzenia, w tym wykłady online. Co najważniejsze, strona daje możliwość zaplanowania festiwalu według własnych potrzeb poprzez dodawanie poszczególnych punktów z programu do swojego konta.

Ostatnie kilkanaście miesięcy to czas wyzwań - wyzwań, które mogą motywować do działania. Nawet kryzysowe sytuacje mogą prowadzić do znalezienia nowych rozwiązań, które w innych warunkach by nie powstały.

Aktualna edycja

Opinie

Sprawdź się

Kiedy powstało Akwarium Gdyńskie?

 

Najczęściej czytane