• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańsk Czyta Dzieciom

Raz w miesiącu - w sobotę lub niedzielę - organizatorzy zapraszają dzieci z rodzicami do Ratusza Staromiejskiego (siedziby NCK) na wspólne czytanie wartościowych i pięknie ilustrowanych książek. Spotkanie trwa ok. 50 minut. Po wspólnej lekturze dzieci są zaproszone do krótkiej dyskusji.

Chcemy podarować im wolną przestrzeń do zdziwienia, wzruszenia i samodzielnego zastanawiania się. Zależy nam, aby znajdowały odwagę i przyjemność w publicznym zabieraniu głosu, w dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami. Chcemy kierować się zasadą Janusza Korczaka, szacunku dla dziecka jako istoty myślącej. Następnie odbywamy warsztaty, podczas których zależy nam na wspólnych, twórczych działaniach rodziców z dziećmi. Chcemy, aby kontakt z książką obrazkową stał się dla nich inspiracją i pretekstem do wspólnej zabawy, abyśmy mieli odwagę i ochotę sięgać do niewyczerpanego źródła: wyobraźni.

Literatura ma moc uruchamiania myśli i uczuć. Czytanie poszerza horyzonty, uczy odróżniać dobro od zła, rozwija wyobraźnię, pomaga pięknie formułować myśli. Wspólne czytanie buduje wreszcie emocjonalną więź między dziećmi a rodzicami. Niech więc Gdańsk czyta dzieciom!

16 listopada / sobota / godz.15:00

Lotta Olsson & Maria Nilsson Thore

"Dziwne zwierzęta"
Wydawnictwo Zakamarki

książkę przeczytają aktorzy Teatru Wybrzeże:
Małgorzata Brajner oraz Piotr Chys

warsztaty poprowadzi Basia Baranowska
www.facebook.com/Uszate

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Twórcą Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji jest: