• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Filmowe spotkania z miastem

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

W ramach otwarcia cyklu "Miastoprojekcji. Spotkań filmowych z miastem" zapraszamy na seans filmu Surowiec, z którego wyrabia się sny w reżyserii Michaela Riepera oraz Lotte Schreibera oraz rozmowę o kooperatywach mieszkaniowych, alternatywnych sposobach zamieszkiwania i kryzysie mieszkaniowym. To dokument przedstawiający sześć projektów mieszkaniowych rozmieszczonych w różnych częściach Austrii, inicjowanych od lat 70. XX wieku do czasów współczesnych. Został stworzony, aby ukazać alternatywne modele zamieszkiwania powstające niezależnie od deweloperów.

cze 7

piątek, godz. 17:00

bilety 250 zł

13 września - 24 listopada 2024, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1-12 zł
Historia rozpoczyna się od osiedli pionierów, którzy w 1975 roku zainicjowali projekt Kooperatives Wohnen w Graz-Raaba, który nieprzerwanie trwa do dzisiaj. W dokumencie przedstawione są motywacje wyboru takiego sposobu współdzielenia nieruchomości w tamtych czasach, a także wypowiedzi o rozczarowaniach towarzyszących rzeczywistości wspólnego życia oraz korzyści wynikające z decyzji o zastosowaniu niestandardowego modelu budowy i użytkowania zwłaszcza w kontekście rynku nieruchomości.

Ekspertką w ramach poruszanego tematu będzie dr hab. inż. arch. Agata Twardoch z Oddziału Śląskiego Towarzystwa Urbanistów Polskich. Rozmowę z nią poprowadzą dr inż. arch. Weronika Mazurkiewicz, prezeska Oddziału w Gdańsku i inicjatorka cyklu Spotkań filmowych z miastem oraz dr hab. inż. arch. Dorota Kamrowska-Załuska, członkini zarządu Oddziału w Gdańsku oraz Zarządu Głównego Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Więcej na https://tup.org.pl/zaproszenie-do-udzialu-w-pierwszym-pokazie-z-serii-miastoprojekcje-w-cyklu-spotkan-filmowych-z-miastem/

Opinie

Sprawdź się

Jak Muzeum Historyczne Miasta Gdańska nazywało się do 2000 roku?