• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Fashion - spektakl gościnny

teatr tańca performance
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
czas trwania:
1 godz. 50 min.
w ramach wydarzenia:
11. Gdański Festiwal Tańca 2019
8.0
1 ocena

Uwaga! spektakl zawiera kontrowersyjne treści lub/i słowa niecenzuralne

Pink Mama Theatre, Niemcy
Fashion

Premiera: 18.01.2019/20.01.2019

"Clothes Make the Man" - moda, podobnie jak religia i sztuka towarzyszy ludzkości od zawsze i spełnia w życiu jednostki, jak i zbiorowości rozmaite cele. Od celu praktycznego, przez cel obyczajowy (etyczny), cel ozdobny, cel seksualny, aż do celu reprezentacyjnego. Spektakl teatru tańca Pink Mama Theatre "Fashion" jest próbą analizy wszystkich tych aspektów mody jako kultury i zestawienia jej z nagością jako czystą naturą. Nagością, która od zawsze traktowana jest jako grzeszna i uznawana przez wielu za temat tabu, a jej odwieczne "zakrywanie" stało się obsesją i jest darzone szczególnym kultem. Dychotomia kultury i natury jest dla twórców "Fashion" również pretekstem do rozmowy o machinie, jaką stał się przemysł modowy.

Koncept, reżyseria, scenografia i kostiumy: Sławek Bendrat, Dominik Krawiecki Choreografia: Sławek Bendrat
Dramaturgia: Dominik Krawiecki
Wykonanie: Mark Christoph Klee, Dominik Krawiecki, Charlotte Mclean, Valentin Markus Oppermann, Izabela Orzełowska, Tomek Pomersbach, Marek Wieczorek
Muzyka: Valentin Markus Oppermann
Video: Patrycja Planik
Koprodukcja: Dampfzentrale Bern

-----

Pink Mama Theatre - jest niezależnym, autorskim teatrem Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego. Ich wspólne poszukiwania queer w teatrze rozpoczęły się pracą nad spektaklem Gier, zrealizowanym w Luzerner Theater w roku 2007. Intencją twórców jest produkowanie widowisk z pogranicza teatru dramatycznego i teatru tańca, i tym samym łączenie teatralnych środków wyrazu. Naczelną ideą jest traktowanie wszystkich form teatralnych jednakowo i podjęcie próby dialogu między nimi. Zespół tworzą tancerze z Polski, Niemiec, Szwajcarii, Francji, i Włoch. Poszukiwanie własnych korzeni przez artystów oraz starcie się różnych kultur rozwija ich język, styl i ekspresję.

Recenzja Trojmiasto.pl

Przeczytaj także

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery