• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

FESTIWAL ORGANy PLUS+®FILM / Męczeństwo Joanny D'Arc

Muzyka na żywo i film. Improwizacje organowe do arcydzieła filmowego Carla Theodora Dreyera " Męczeństwo Joanny D'arc z 1928.

Męczeństwo Joanny D'Arc
Wykonawca:
Filip Presseisen - organy/improwizacja

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Drugiego dnia festiwalu ORGANy PLUS+® 2024 w edycji wiosennej będzie kontynuowany temat MODERNY. Inspiracją jest film duńskiego reżysera Carla Theodora Dreyera "Męczeństwo Joanny D'Arc" z 1928 roku. To jeden z najważniejszych obrazów sztuki filmowej w ogóle, jednocześnie jeden z najpiękniejszych filmów ekspresjonizmu europejskiego, który niezmiennie wzrusza, porusza, stawia pytania i zmusza do refleksji nad postawami ludzkimi w sytuacjach granicznych i wobec bezprawia. Ta nowoczesna forma wizualna zostanie dopełniona improwizacjami organowymi w genialnym wykonaniu Filipa Presseisena - jednego z najlepszych współczesnych taperów organowych na świecie, którego mieliśmy już okazję posłuchać na Festiwalu OP+ dwa lata temu. Wtedy było to jedno z największych doświadczeń estetycznych, które zaprezentowano na Festiwalu, mamy więc nadzieję, że i tym razem artysta przeniesie nas do świata przedstawionego w filmie kompletnie, a kapsuła czasu jeszcze raz skutecznie zadziała. Koncert pod tytułem + FILM odbędzie się w Centrum św. Jana w piątek 24 maja o godz. 19:00. Ilość miejsc ograniczona, więc warto wcześniej zapewnić sobie pełen komfort posiadania ważnego biletu.

Światowej sławy wykonawcy, oryginalne dawne instrumenty, dawne techniki wykonawcze, nie zmieniona
od stuleci akustyka gotyckiego kościoła św. Trójcy, zrekonstruowane wnętrza Centrum Świętego Jana oraz nowoczesne na wskroś wnętrze kościoła pw. Bożego Ciała, wreszcie muzyka nie słyszana nigdzie indziej w Polsce sprawią, że wejdziemy w sytuację uczestnika wydarzeń muzycznych sprzed wieków, a nawet staniemy się świadkami zupełnie nowych zdarzeń muzycznych.

Pozwólmy sobie na tę niezwykłą podróż w czasie!
Zapraszam do kościoła Świętej Trójcy, Bożego Ciała i Centrum św. Jana!
Kup bilet

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Mikołaj Trzaska, muzyk jazzowy pochodzący z Gdańska, od kilku lat komponuje muzykę filmową dla: