• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Ewelina płacze - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny performance
kasy:
58 301-70-21, 301-18-36
wystawia:
Stara Apteka
czas trwania:
1 godz.
w ramach wydarzenia:
11. Wybrzeże Sztuki
TR Warszawa
Ewelina płacze
Anna Karasińska

Premiera: 01 października 2015

Spektakl o możliwości bycia sobą w świecie, w którym tożsamość człowieka tworzą liczne, często sprzeczne ze sobą narracje. Tekst jest zbudowany z fantazji, obiegowych opinii i wizerunków medialnych aktorek i aktorów. Aktorzy grają tu siebie samych wyobrażonych przez kogoś innego. Nie mając możliwości sprostowania informacji na swój temat pozostają uwięzieni w swoich przypadkowych i fragmentarycznych tożsamościach, które przenikają się z ich prywatną prawdą. Spiętrzenie ról sprawia, że nie wiadomo już do kogo należą wypowiadane ze sceny kwestie.

"EWELINA PŁACZE zachwyca dramaturgią. Kolejne pomysły i sceny są w pełni teatralnie wykorzystane i trwają dokładnie tyle, ile powinny. Nic nie jest tu przegadane, wolty trafiają w punkt. Precyzja spektaklu wbija w fotel. Karasińska ma zresztą wybitnych partnerów. Maria Maj, świetna Ewelina Pankowska, Adam Woronowicz i Rafał Maćkowiak.", Paweł Soszyński, Dwutygodnik

Przy pisaniu tekstu wykorzystane zostały improwizacje: Bogny Gronieckiej, Moniki Kłobukowskiej, Katarzyny Obidzińskiej, Karoliny Płanik, Beaty Terech. Autorka projektu przeprowadziła również wywiady z członkami grupy HURRAGRAM i młodzieżą z grupy teatralnej w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej.

Nagroda Aktorska dla Marii Maj, Eweliny Pankowskiej, Adama Woronowicza i Rafała Maćkowiaka na 56. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

Nagroda Promocyjna im. Kazimierza Krzanowskiego na 51. Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2016 w Szczecinie dla Anny Karasińskiej.

Nagroda Magnolii na 51. Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2016 w Szczecinie - Nagroda Miasta Szczecina dla Marii Maj, Eweliny Pankowskiej, Adama Woronowicza i Rafała Maćkowiaka.

Tekst i reżyseria: Anna Karasińska
Współpraca dramaturgiczna: Magdalena Rydzewska
Choreografia: Marta Ziółek
Asystentka reżysera: Ewelina Pankowska
Kierowniczka produkcji: Karolina Pająk

Obsada:
Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Ewelina Pankowska, Adam Woronowicz

Przedstawienie prezentowane w ramach 11. edycji Wybrzeża Sztuki.

Recenzja Trojmiasto.pl

Wybrzeże Sztuki dla wymagających. Relacja Wybrzeże Sztuki dla wymagających. Relacja

Wybrzeże Sztuki dla wymagających. Relacja (10 opinii)

Spektakle tegorocznego Wybrzeża Sztuki są bardzo różne na poziomie formy i treści, ale pod jednym...

15 listopada 2019

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery