stat
Impreza już się odbyła

Elvin Flamingo - Implozja

Wystawa IMPLOZJA artysty Elvina Flamingo składa się z ekspozycji w Kolonii Artystów w Gdańsku Wrzeszczu w ramach projektu pt. OPEN oraz projekcji 3D w Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej Politechniki Gdańskiej.

Projekt ma ekspozycją wystawienniczą rysunków o wspólnym tytule "Implozja" i zdjęć projektu 3 D "W nim jesteś" - wirtualnego modelu obiektu, który niebawem pojawić się ma w rzeczywistej przestrzeni Gdańska Wrzeszcza, na terenie patio osiedla Euro Styl przy zrewitalizowanym budynku Dawnej Poczty.

Projekt Flamingo wywodzi się z obszaru osobistych doświadczeń, jak i sztuki publicznej, łączy dokumentację intymnych relacji ujawnionych w rysunku, a jednocześnie fotografii, instynktownych emocjach przekraczających granice choroby, czy wspólnot organizmów Mrówek, roślin mięsożernych i ludzi. Wszystkie emocje im towarzyszące artysta wystawia na próbę oddziaływania sił niby zewnętrznych, komunikacji i powiązań człowieka z wszechświatem, implozji zdarzeń i przestrzeni. Zbieżność sztuki bio- artu, estetyki relacyjnej Nicolasa Bourriauda, sztuki kontekstualnej i praw fizyki kwantowej nadaje wystawie charakter interdyscyplinarny scalający sztukę, nauki ścisłe.
A poza idelanym schematem-będącym schematem, a być może wszelkiej kultury-akumulacji energii i jej ostatecznego uwolnienia, czy nie marzymy raczej o implozji niż eksplozji (...) raczej o terytorialnym cyklu...

Implozja, artysta Elvin Flamingo, kuratorka i koordynatorka Magdalena Swacha, Kolonia Artystów w Gdańsku Wrzeszczu,7-27.09.2019 r. Wystawa realizowana jest w ramach projektu pt. OPEN, który dofinansowana z Miasta Gdańska. Organizator: Kolonia Artystów

Partnerzy: Międzyuczelniane Koło Naukowe Bio-Media Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Stowarzyszenie Publish Art, Politechnika Gdańska, Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki, Labolatorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej, Trzyde.com, Euro Styl S.A.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Najdłużej panującym dyrektorem teatru instytucjonalnego w Trójmieście jest...