• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Dwie noce miłości (3 opinie)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 555-22-35
wystawia:
Teatr Atelier Sopot
data premiery:
4 czerwca 2012
3.6
5 ocen
J.Wójcicki / M. Więcek
Dwie Noce Miłości
na podstawie "Zbrodni i kary" Fiodora Dostojewskiego

Sztuka "Dwie noce miłości" (na podstawie "Zbrodni i kary" Fiodora Dostojewskiego) opowiada o wchodzeniu w nieopłacalną, pełną poświęceń i cierpienia miłość. Przyzwyczajeni przez psychologów i kulturę szczęścia, w której żyjemy, będziemy pytać: Jak to możliwe, że taka miłość wciąż jest wielką wartością i źródłem wewnętrznej przemiany?

Sztuka traktuje również o dążeniu do sprawiedliwości, w imię którego trzeba przekroczyć wszystkie zasady i wartości społeczne. Czy warto zabić, aby ocalić innych od cierpienia i upokorzeń? Czy warto zabić, aby żyć w zgodzie ze sobą? Czy jesteśmy gotowi kochać, nawet jeśli nie mamy z tego żadnych korzyści? Na te pytania nie ma łatwych odpowiedzi, ale tylko próbując na nie odpowiedzieć, będziemy w stanie wyznaczyć granice, za którymi kończy się/lub zaczyna człowiek.

Reżyseria: Jerzy Wójcicki
Adaptacja: Mariusz Więcek, Jerzy Wójcicki

Obsada:
Kamila Dziemian, Monika Markowc, Piotr Biedroń, Piotr Chys

---
Informacje o artystach:

JERZY WÓJCICKI - dramaturg, wywodzący się z P.W.S.T. im L. Solskiego w Krakowie, Wydział Reżyserii Dramatu, specjalizacja dramaturgiczna. Asystent Krzysztofa Globisza na Wydziale Aktorskim.

MARIUSZ WIĘCEK - poeta, dramatopisarz, absolwent Filologii Polskiej na Uniwersytecie Gdańskim (specjalizacja teatrologiczna), trener kreatywnego myślenia i kreatywnego pisania poezji. Twórca i trener szkoły kreatywnego pisania "Planeta Twórczość" i "Słowa na wolności". Trener kreatywnego myślenia w Centrum Nauki Experyment i Sopockiej Szkole Wyższej Finansów i Biznesu. Laureat Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury (2006) Wydał debiutancki tom "Dar języków i inne przejęzyczenia" (2005) i "Equilibrium" (Biblioteka Toposu 2009).

KAMILA DZIEMIAN - aktorka związana z Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni, wydział wokalno-aktorski, szkoła dramy stosowanej

MONIKA MARKOWC - aktorka związana z Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni

PIOTR CHYS - absolwent PWSTTviF w Łodzi. Od 2007 roku aktor Teatru Wybrzeże.

PIOTR BIEDROŃ - Absolwent PWST w Krakowie. Obecnie aktor Teatru Wybrzeże.

Recenzja Trojmiasto.pl

Opinie (3)

 • hahaha (opinia sprzed 10 lat)

  i sztuka kreatywnego pierdzenia.

  • 2 0

 • Więcek (1) (opinia sprzed 10 lat)

  Cierpi chyba na manię wielkości. Najważniejsze , że dowiedziałem się , że udało mu się skończyć studia, i że trenuje kreatywne myślenie. Ja p.... Jesteś amatorem, to chociaż się do tego nie przyznawaj!

  • 6 8

  • (opinia sprzed 10 lat)

   kreatywny pisarz z planaty twórczości galaktyki wolność. Nic dodać nic ująć :)

   • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery