• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dominik Kisiel & Krzysztof Pawłocki | Late Summer

Duet powstał w 2023 roku, w Gdańsku - spontanicznie, wynikając z potrzeby wspólnego stworzenia muzyki improwizowanej. Od kilku lat gramy razem w zespole Jazz.u, a teraz postanowiliśmy spróbować sił w duecie. Stworzyliśmy autorski album, który w swojej prostocie i swobodzie wykonania zabiera słuchacza w pewien rodzaj muzycznej drogi. Grając muzykę wchodzimy w interakcję z sobą i słuchaczem, wtapiamy się w otaczający świat i dajemy się prowadzić muzyce. Tak improwizując tworzymy naszą własną muzyczną koncepcję wymykającą się stylom lub określeniom. Album Late Summer wydaliśmy własnym sumptem pod niezależnym wydawnictwem Grigio Records (Krzysztof Pawłocki).

lip 21

niedziela, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 157 - 273 zł
Kup bilet
lip 25

czwartek, godz. 20:00

bilety 119 - 189 zł
Kup bilet
Dominik Kisiel - pianista improwizator, projektant wibracji, doktorant Akademii Muzycznej w Gdańsku. Dąży do maksymalnego wykorzystania brzmieniowych możliwości fortepianu oraz poszukuje harmonicznych zależności tworzących naturalnie piękne współbrzmienia. Improwizacja stanowi najważniejszą część jako terapia muzyką, uwalnianie duszy oraz połączenie z wszechświatem. Wydał dwa albumy ze swoim kwartetem: Exploration i Live at Radio Katowice, a w 2021 wydał solowy album improwizowany - STOP

jazz - koncerty w Trójmieście


Krzysztof Pawłocki - gitarzysta improwizator, kompozytor, student AM w Gdańsku, w 2021 wydał solowy album Solo Sessions, lider zespołu Jazz.u, który wydał dwa albumy: Grigio oraz świeży album Eliyahu (premiera 27.12.2023), współtworzył również zespoły 12 kamieni, Mild Trio, Moa, Jazzuj Panu cała ziemio, Basia Kawa, Marta Szefke groove band i wiele innych.
Dominik i Krzysztof nagrali wspólnie historię, której obaj się nie spodziewali. Muzyka wypłynęła spontanicznie, nadając cel i będąc drogą. 

Temat utworu Bene dicte łac. dobre słowo był impulsem do kontynuowania improwizacji, a efektem jest siedem utworów skomponowanych na żywo, podczas nagrania. Jest to intymny i ekskluzywny zapis danej chwili, odczuć, emocji, myśli i energii.

Fortepian dodatkowo spreparowany tłumieniem strun, gitara lekko dobarwiona efektami tworzą pogodny i wciągający nastrój, a z muzycznej strony jest to czysta improwizacja inspirowana danym momentem, uczuciami, oraz dodanymi intencjami. Muzyka zagrana z intencjami dobra i miłości - miłości do Boga, do drugiego człowieka, do podróży. Podróży człowieka w jego własnym sercu, ku przebaczeniu i jedności.
 

Opinie

Sprawdź się

Sztukę o początkach Gdyni napisał znany trójmiejski pisarz. Jaki?