Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Dali - spektakl gościnny (10 opinii)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Teatr na Plaży
data premiery:
6 czerwca 2011
czas trwania:
1 godz. (bez przerw)
ocena:
4.8 / 5 (77 głosów)
4.8
Niezwykła podróż do świata Salvadora Dali. Pięciu tancerzy, demoniczna mistrzyni ceremonii i dwie szczudlarki - w efekcie powstał spektakl wizyjny, wciągający, pełen bardziej i mniej oczywistych skojarzeń. Niezwykłe, zgrabne i czyste kompozycyjnie dzieło.
DALI
spektakl Sopockiego Teatru Tańca inspirowany twórczością Salvadora Dali

Inspiracją dla artystów Sopockiego Teatru Tańca jest twórczość hiszpańskiego malarza surrealisty SALVADORA DALI, oraz jego osobiste wyznania i spostrzeżenia, które zawarł w "Dzienniku geniusza". W malarstwie założeniem surrealizmu było "wyrażanie wizualne percepcji wewnętrznej". Artyści starali się wykreować obrazy burzące logiczny porządek rzeczywistości. Często były to wizje groteskowe, z pogranicza jawy, snu, fantazji, halucynacji, odsunięte od racjonalizmu. Artyści STT pragną stworzyć interdyscyplinarne, performatywne widowisko, w duchu surrealistycznych myśli czasów Dalego. Powstaną żywe obrazy i układy choreograficzne w oparciu o twórczość malarską genialnego artysty, który w swoich pracach operował przytłumionymi, "wypalonymi słońcem" kolorami, zaskakującymi kształtami i symbolami. Upalna atmosfera, rozpływające się zegary i przynoszący ulgę chłód morskiej wody i cienia staną się punktem wyjścia dla artystów STT.

Motywem przewodnim w przedstawieniu ma być też intrygująca postać muzy mistrza - Helena Diakonova. Gala była dla Mistrza spełnieniem seksualnych marzeń i największym natchnieniem. Jako żona była również jego muzą i modelką, której oddawał niemal mistyczną cześć.
Poświęcił jej wiele dzieł. Na niektórych ze swoich obrazów przedstawiał wizerunki Gali jako Matki Boskiej, albo samej Wielkiej Bogini. Choreografia będzie efektem pracy tancerzy, kompozycją z pogranicza absurdu, groteski, fantazji, wg koncepcji budowania spektaklu teatru tańca współczesnego. Istotnym elementem widowiska obok dramaturgii i kreacji aktorskich będzie scenografia, wizualizacja i kostiumy, w duchu surrealistycznych obrazów mistrza.

Koncept: Jacek Krawczyk
Scenariusz: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk
Choreografia i taniec: Izabela Sokołowska, Katarzyna Antosiak, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Przemysław Wereszczyński
Performance: Alicja Domańska, Monika Bartoszewicz, Iwona Gilarska
Scenografia: Alicja Domańska
Stylizacja i kostiumy: Veronika Fraticelli
Modystka: Dagne Chełkowska
Wizualizacje: Łukasz Boros
Muzyka: Michał Jeziorski (SPIKA), Mariusz Noskowiak
Reżyseria świateł: Bartosz Cybowski, Artur Aponowicz
Stylizacja: Marzena Okoń

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Gminy Sopot, Samorządu Województwa Pomorskiego i Sopockiej Sceny Off de BICZ.
Produkcja: DANCE [SIC!] ASSOCIATION

Recenzja Trojmiasto.pl

Zaczarowany świat Salvadora Dali Zaczarowany świat Salvadora Dali

Zaczarowany świat Salvadora Dali (32 opinie)

Łączenie teatru z malarstwem nie zawsze daje dobry efekt. Można by długo wymieniać spektakle,...

7 czerwca 2011

Zdjęcia

Przeczytaj także

Opinie (11)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery