• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Człowiek - czyli konkretnie co?

Zapraszamy na spotkania z filozofią dla ludzi ciekawych - ciekawych świata, ciekawych siebie, otwartych na poszerzanie swoich horyzontów.

Co tydzień w poniedziałek o godz. 18:00 w Bibliotece Manhattan wspólnie zastanawiamy się nad zagadnieniami, które sprawiają nam trudność w życiowej praktyce, a które myśliciele rozważali od dawna i które krążą w uniwersum naszej kultury czekając na ponowne odkrycie i zastosowanie.

Sięgając do poglądów filozofów, ale również do ich metod ćwiczymy uporządkowane myślenie, umiejętność rozmowy, aktywne słuchanie z intencją budowania dialogu między obecnymi na spotkaniu.
Dzielimy się punktami widzenia, mnożymy wątpliwości, sumujemy korzyści i staramy się nic sobie nie ujmować. Temat najbliższego spotkania znajdziecie na stronie

https://wspolnotamysli.org/wspolnota-mysli-w-bibliotece-manhattan/

Wspólnota Myśli to spotkania dla tych, którzy lubią myśleć, lubią myślami się dzielić i w tym, że inni myślą inaczej potrafią odnaleźć wartość. Zapraszamy Ciebie - możesz przyjść raz, bo interesuje Cię konkretny temat, możesz przychodzić częściej, jeżeli interesuje Cię filozofowanie w ogólności.
Możesz uczestniczyć w rozmowie, ale możesz tylko słuchać, jeżeli uznajesz to za bardziej odpowiednie dla Ciebie. Jeżeli zatem jeszcze nie byłaś/eś na spotkaniach Wspólnoty Myśli - nie czekaj, bo ilość miejsc jest ograniczona.

Udział jest bezpłatny, ale należy się zapisać tutaj:
wspolnotamysli.org/zglossie

Więcej o Wspólnocie Myśli dowiesz się odwiedzając strony internetowe, na których piszą o naszych działaniach:

https://www.gdansk.pl/wiadomosci/Wspolnota-mysli-gdanskie-spotkania-z-filozofia-dla-ludzi-ciekawych,a,260411

https://edukacjadokultury.gdansk.pl/aktualnosci/wspolnota-mysli-czyli-dwa-lata-spotkan-z-filozofia-dla-ludzi-ciekawych-w-programie-edukacja-do-kultury-gdansk/

https://promkultura.org/wspolnota-mysli-dwa-lata-spotkan-z-filozofia-dla-ludzi-ciekawych/

Spotkania współuczestnicząc prowadzi Paweł Paniec - filozof, animator kultury, prezes Stowarzyszenia PROM Kultura
Projekt Wspólnota Myśli - spotkania z filozofią dla ludzi ciekawych jest realizowany przez Stowarzyszenie PROM Kultura dzięki dofinansowaniu z Miasta Gdańska w ramach programu EDUKACJA DO KULTURY.GDAŃSK
Wspiera nas Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku
Ty również możesz wesprzeć nasze działania przez portal patronite.pl/wspolnotamysli

Opinie

Sprawdź się

Pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA jest...?