• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Cudowny świat operetki - koncert noworoczny

Zapraszamy na wyjątkowy noworoczny koncert z udziałem Solistów, Baletu i Orkiestry Kameralnej Teatru Muzycznego w Kaliningradzie pod dyrekcją Arkadija Feldmana. Koncert odbędzie się w Sali Koncertowej Portu Gdynia 1 stycznia 2017 roku.

lis 23

sobota, godz. 18:00

bilety 85 - 125 zł
Kup bilet
maj'25 31

sobota, godz. 18:30

bilety 170 - 299 zł
Kup bilet
Sala Koncertowa Portu Gdynia
ul. Rotterdamska 9, Gdynia
*Bilety: 35 zł / 30 zł

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wystąpią:
Elena Artamonowa - sopran,
Swietłana Kruczinina - mezzosopran,
Igor Barbakow - tenor,
Siergiej Seliakow - bas ,
Artiom Chaczianc - tenor,
Zinowij Razu - skrzypce,
Dyrygent: Arkadi Feldman
Arkady Feldman - dyrygent
artyści Baletu i Orkiestry Kameralnej Teatru Muzycznego w Kaliningradzie

W programie największe arie operowe i operetkowe oraz przeboje musicalowe. Wspaniałe soprany, mezzosoprany, znakomite rosyjskie basy. Uczta nie tylko dla melomana. Na scenie zobaczymy ponad 20 osób, a usłyszymy:

1. Uwertura do operetki "Zemsta nietoperza" Johann Strauss
2. Kuplety Adeli z "Zemsty nietoperza" J. Straussa
3. Imre Kalman - operetka "Silva" pieśń "Brunetki, blondynki" - po polsku
4. J. Strauss " Zemsta nietoperza" - Czardasz Rozalindy
5. Franciszek Lehar - operetka "Kraina Uśmiechu" aria Su Czonga
6. Imre Kalman - "Księżniczka cyrkówka" - aria Mr.Iks
7. Imre Kalman - "Bajadera" - aria Odetty
8. Jacques Offenbach - "Orfeusz w piekle" - kankan "Piekielny galop"
9. Imre Kalman - "Silva" - pieśń Boni
10.Theo Mackeben - "Madame du Barry" - aria du Barry
11.Cesare Andrea Bixio - " Dlaczego spuściłaś oczy"
12. Imre Kalman - " Księżniczka cyrkówka" - aria Teodory
13. Imre Kalman - "Hrabina Marica" - czardasz Tasilla
14. Ernesto De Kurtis - " Wróć do Sorento"
15. Pieśń neapolitańska - " O sole mio"
16. Vincenzo Di Chiara - "Hiszpańskie bolero"
17. Enrico Cannio - "Zakochany żołnierz"
18. Imre Kalman - "Fiołek z Montmartre" - aria "Karambolina"
19. Izaak Dunajewski - walc z filmu "Cyrk"
20. J. Strauss - "Marsz Radeckiego"

-----

Siergiej Artamonow
Gość specjalny SERGIEJ ARTAMONOW - bas, solista Teatru Balszoj, Nowa Opera, La Skala, absolwent Szkoły Muzycznej Kaliningradzkiego imienia Siergieja Rachmaninowa (2001) i klasy W.Żukova Konserwatorium Czajkowskiego w Moskwie (w klasie profesor B.Kudryawtcewej). Od 2003 do 2015 roku. Występował na scenach Teatru Wielkiego Moskwa, Teatru Nowaja Opera w Moskwie, La Scala w Mediolanie, Arena di Verona, La Fenice w Wenecji, Teatro Comunale w Bolonii, Reina Sofia Pałac w Walencji (Hiszpania), Teatr Miejski Santyano (Chile), National Centre for Performing Arts w Pekinie.

Arkady Feldman
ARKADI FELDMAN - dyrygent, kompozytor, założyciel Kaliningradzkiej Orkiestry Symfonicznej (1988r.), zasłużony Działacz Sztuki Rosji, dyrygent i członek Związku Kompozytorów Rosyjskich, dyrektor artystyczny i główny dyrygent Kaliningradzkiej Orkiestry Symfonicznej, laureat nagrody im. Kanta, nagród "Natchnienie" i "Uznanie". Urodził się w 1947 r. na Ukrainie. W 1966 r. ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Kaliningradzie. Jest absolwentem Państwowej Akademii Muzycznej im. Sabinowa w Saratowie, gdzie studiował kompozycję w klasie prof. A. Breninga i dyrygenturę w klasie prof. G. Kalentiewa.

W latach 1974-1986 pracował w Szkole Muzycznej II stopnia oraz w Teatrze Dramatycznym w Nowomoskowsku (Ukraina). W tym mieście stworzył także orkiestrę kameralną. Jest autorem symfonii, utworów dla tria i kwartetów smyczkowych, utworów chóralnych, utworów dla dzieci, koncertu na fortepian z orkiestrą, poematu symfonicznego na wiolonczelę z orkiestrą, sonaty na akordeon guzikowy, a także muzyki do spektakli wystawianych w teatrach dramatycznych w Nowomoskowsku, Smoleńsku, Iwanowsku, Pskowie, Kaliningradzie oraz w Olsztynie. Współpracował z Rosyjskim Teatrem Wielkim, studiem operowym Akademii Muzycznej im. Czajkowskiego w Moskwie, z moskiewską Operą Helikon, z Mińskim Teatrem Operetki. Jako dyrygent Kaliningradzkiej Orkiestry Symfonicznej Arkadi Feldman współpracował ze znakomitymi solistami rosyjskimi.

Ze swoją orkiestrą z powodzeniem występował w Niemczech, we Włoszech oraz w Polsce. W roku 2000 prowadził uroczysty koncert z udziałem chórów oraz solistów niemieckich i amerykańskich na Międzynarodowych Targach EXPO 2000 w Hanowerze. W Niemczech również ze swoją orkiestrą dokonał nagrań utworów Webera, Szostakowicza i Kalinikowa.

Opinie 1 zablokowana

Sprawdź się

Najstarszy teatr w Polsce to: