• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Co ja czytam?! Quiz literacki | Tu mówi Pomorze!

Bez cienia wątpliwości potrafisz wskazać, w której powieści Żeromskiego "ogary poszły w las" i jak miał na imię niesforny syn Barbary i Bogumiła Niechciców z "Nocy i dni". Pracownicy osiedlowej biblioteki są z tobą po imieniu - wszak odwiedzasz ich co drugi dzień. Jesteś też stałym bywalcem targów książki. Sopot, Poznań czy Zakopane - odległość nie ma znaczenia.

Odnajdujesz się w powyższym opisie? Wspaniale! Zapraszamy cię na wydarzenie "CO JA CZYTAM?! Quiz literacki w NCK", podczas którego podyskutujesz z innymi pasjonatami czytelnictwa, a następnie staniesz z nimi w szranki w turnieju wiedzy o literaturze. W 2023 roku spotkamy się czterokrotnie: w kwietniu, czerwcu, październiku i grudniu. Każda odsłona quizu będzie poświęcona innemu zagadnieniu, do każdej przygotujemy dla Was listę lektur, z którymi warto się zaznajomić.
Harmonogram i tematy naszych quizów wyglądają następująco:
13 IV "Tu mówi Pomorze!"
15 VI "Wokół Bałtyku"
10 X "Woje z Sopotu - Kajko i Kokosz"
12 XII "Proza z Pomorza"

"Tu mówi Pomorze" to premierowa odsłona cyklu "CO JA CZYTAM?! Quiz literacki w NCK". Jej tematem będzie reportaż z Pomorza i o Pomorzu. Zaczniemy od krótkiej dyskusji na temat literatury faktu (poprowadzi ją Natalia Soszyńska), a następnie nasza ekspertka - Dorota Karaś - przepyta drużyny ze znajomości podanych uprzednio lektur.

Brzmi groźnie? Bez obaw. Niezdecydowanym dodamy tylko: czekają atrakcyjne nagrody!

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?
Udział w pierwszej części wydarzenia (dyskusja) nie wymaga rejestracji.
Drużyny, które chcą wziąć udział w drugiej części wydarzenia (quiz), prosimy o zgłoszenie udziału na stronie Evenea https://app.evenea.pl/event/352247-92/ do 11.04.2023.
Jedna drużyna może składać się z minimum dwóch i maksimum czterech uczestników.

LISTA LEKTUR

Cezary Łazarewicz - "Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza" (Wydawnictwo Czarne)
Barbara Szczepuła - "W domu wroga" (Arche S.C.)
Jan Daniluk - "Dwudziestolecie pomiędzy. Miniatury o Wolnym Mieście Gdańsku (1920-1939)" (Wydawnictwo Marpress)
Grzegorz Piątek - "Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939" (W.A.B.)

Więcej informacji na stronie www.nck.org.pl

Przeczytaj także

 • Planuj Tydzień: foodtrucki, wyprzedaż garażowa i bezkompromisowy hip-hop
  Trójmiasto po świętach budzi się do życia. W dniach od 13 do 19 kwietnia czeka nas sporo atrakcji: festiwal foodtrucków w Gdyni, mnóstwo koncertów, w tym muzyczne nowości i pożegnania, weekend ze sztuką Gdańskiego Archipelagu Kultury, wyprzedaż garażowa, festiwale oraz projekcje filmowe, nie zabraknie też widowisk sportowych. Sprawdźcie, na co warto zwrócić uwagę.
  13 kwietnia 2023 (27 opinii)
 • Cztery darmowe imprezy dla miłośników książek w kwietniu
  Kwiecień to miesiąc szczególnie książkowy, dlatego że obchodzimy w nim Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym nie brakuje w kalendarzu imprez literackich. Poza tradycyjnymi spotkaniami autorskimi, wieczorami literackimi i poetyckimi, odbędzie się kilka większych wydarzeń. Warto przejrzeć ich programy i wybrać się na spotkanie z ulubionym pisarzem lub pisarką, kiermasz książek lub literacki spacer. Co poza tym? Sprawdzamy. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
  11 kwietnia 2023 (12 opinii)
 • 5 darmowych imprez, o których nie wiesz (a warto)
  Kalendarz imprez na najbliższe miesiące zapowiada się bardzo interesująco. Czeka nas sporo koncertów, wydarzeń plenerowych czy atrakcji dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Znaleźliśmy dla was pięć imprez, które są cykliczne, darmowe i warte uwagi. Słyszeliście o nich?
  4 kwietnia 2023 (20 opinii)

Opinie

Sprawdź się

Czy Czarna Sala Teatru Wybrzeże im. Stanisława Hebanowskiego to inicjatywa zupełnie nowa?