• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady (2 opinie)

Bez wątpienia na jego głosie i pieśniach wychowały się miliony Polaków. Śpiewał tak, że w naszych sercach przemijały wszelkie problemy. Bardzo lubił Polskę oraz Polaków. Trafiał do nas szczególnie. Warto więc ocalić od zapomnienia i zaprezentować ten program muzyczny.

maj 16

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
przedsprzedaż 40 zł
Kup bilet
wrz 14

sobota, godz. 18:00

bilety 100 zł
Kup bilet
"Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady" to jedyny taki koncert, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory, będzie można usłyszeć np.: Pieśń gruzińską, Piosenkę o papierowym żołnierzyku, Balonik, Wybaczcie piechocie, Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się, Trzy miłości, Aleksander Siergiejewicz Puszkin, Ostatni trolejbus, O Wołodii Wysockim, Majster Grisza, Piosenkę o Arbacie i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek. Czeka Was 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy tak samo jak Wy.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


W maju 2017 roku nakładem wydawnictwa MTJ z Warszawy, ukazała się płyta pod przewrotnym tytułem "Krótka płyta o Okudżawie". To album nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Znajduje się tam nie tylko "Modlitwa" czy "Puszkin", można tam usłyszeć też mniej znane utwory m.in. "Piosenkę o młodym huzarze" w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.

Program wykonują:

Piotr Kajetan Matczuk
Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Oficjalny patronat nad jego twórczością objął Program 2 Telewizji Polskiej. Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command Brunssum, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium czy we Frankfurcie. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Akompaniuje w Teatrze Ateneum, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca, autor muzyki do monodramu "Życiorys" w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. "Bard" w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2).

Artur Chyb
Gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in.: Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych.

Tomasz Imienowski
Gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy oraz Cotton Wing. Współpracował również z: Open Blues, Janusz Niekrasz Band (solowy projekt basisty TSA). Współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie. Ceniony jest przede wszystkim za świetny "drive" i pracę sekcyjną. Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego. Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Szwajcaria, Chorwacja, Litwa, Czechy). Koncertował także w radiu i telewizji.

Opinie (2)

  • Okudzawa

    Pisać że Okudzawa to bard i poeta rosyjski to jest naprawdę porażka!! Czy mlodzi piszący sa tak ciemni i leniwi by sprawdzić w googlach??

    • 0 1

  • Bułat Okudżawa był synem Ormianki i Gruzina, ale urodził się w Moskwie

    Bułat Okudżawa był synem Ormianki i Gruzina, ale urodził się w Moskwie i przez większość życia związany był Rosją. Dlatego jest przez ogół uznawany jest za barda rosyjskiego i nic w tym dziwnego nie widzę. Byłam dwukrotnie na koncercie tych Panów i muszę przyznać, że pieśni Bułata Okudżawy w ich wykonaniu to wspaniałe przeżycie i powrót do lat mojej młodości.

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W 2019 roku w ramach festiwalu Literacki Sopot pisarz znany na całym świecie wystąpił w spektaklu swojego autorstwa. O kim mowa?