Spektakl

Bestiary

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
adres:
Gdańsk stare przedmieście, Plac przy bastionie św. gertrudy
czas trwania:
50 min.
w ramach wydarzenia:
Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2019
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

4.5 / 5 (2 głosy)

Mr Pejo's Wandering Dolls / Rosja
Bestiary

Korzenie Mr Pejo's Wandering Dolls sięgają w najpiękniejszych tradycji europejskiego karnawału. Jest to teatr masek, groteski i braggadocio. Założony w 1993 roku w Sankt Petersburgu, szuka inspiracji w tańcu barokowym, historycznych sztukach walki, średniowiecznych miniaturach i praktycznie we wszystkim co magiczne, entuzjastyczne i oryginalne. W trakcie przedstawień interaktywnych każdy ma szansę stać się królem, rycerzem, potworem albo po prostu zainteresowanym widzem.

Rosyjscy artyści oczarowują widzów tajemniczymi opowieściami oraz przepięknymi kostiumami i maskami, które powstają w studiach teatru Pejo. Wartość artystyczna tych kostiumów i masek została niezwykle wysoko oceniona na wystawach w Galerii Narodowej, w Centralnej Sali Wystawowej Manege w Sankt Petersburgu oraz podczas wielu innych wydarzeń. Teatr słynie z doskonałego aktorstwa połączonego z oryginalną i niepowtarzalną estetyką. Dzięki wyjątkowemu poczuciu humoru artyści Mr Pejo zyskali przydomek "bufonów prezydenta". Teatr występował dla Tony'ego Blaira, George'a Busha, księżnej Kentu oraz premiera Japonii. W ciągu 23 lat swojej działalności artyści występowali na ponad 200 międzynarodowych festiwalach w Europie i Azji, m.in. w Rosji, na Litwie, we Francji, Hiszpanii, Słowenii, we Włoszech i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Spektakl "Bestiary" ("Bestiariusz") to nowy eksperyment. Misterium zawiera odwołania do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości karnawałowych tradycji z całego świata. Widowisko zapewnia widzom wyjątkowe doświadczenie interaktywnego zanurzenia. Przebiegłe postacie kontrolują "świąteczną maszynę", która przetrawia codzienność, zmieniając ją w karnawałowe misterium. To fantastyczne karnawałowe przedstawienie pokazuje tradycje różnych narodów i kultur - od średniowiecznej Europy po Nową Gwineę.

Recenzja Trojmiasto.pl

Po Festiwalu FETA 2019: podsumowanie

Festiwal FETA nigdy dotąd nie rozgrywał się na tak dużej przestrzeni. Impreza przez dwa pierwsze dni gościła na terenie Dolnego Miasta i...

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaki trójmiejski teatr dysponuje Nową Sceną?