• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bartłomiej Sutt / Hurtownia Materiałów Niematerialnych

Hurtownia Materiałów Niematerialnych. Autorem projektu jest Bartłomiej Sutt - perkusista z klasycznym wykształceniem zdobytym w Danii, Francji i Polsce, który zajmuje się również muzyką elektroniczną, szeroko pojętą muzyką rozrywkową oraz jazzem.

Podczas swojego performanceu artysta przełamuje bariery w sztuce zestawiając ze sobą kanony perkusyjnej literatury ze świeżo powstałymi kompozycjami wykorzystującymi zaawansowane zdobycze technologiczne. Wplatając w utwory inspiracje z wielu innych gatunków muzycznych i poszerzając typowe koncertowe doznanie o interaktywne wizualizacje oraz efekty dźwiękowe, Bartłomiej umożliwia widowni doświadczyć nowego rodzaju dzieła artystycznego. Utwory inspirowane są wieloma źródłami, poczynając od matematyki i architektury a kończąc na zagrożeniach naszych czasów, których często nie jesteśmy świadomi.

jazz - koncerty w Trójmieście


Muzyka współczesna, ponieważ takim mianem należałoby określić wszystkie kompozycje zawarte w programie, często wydaje się trudna do zrozumienia a czasami wręcz przytłaczająca. Artysta burzy ten stereotyp, pokazując słuchaczom, jak niesamowity jest świat muzyki współczesnej, pełen fascynujących brzmień i niekonwencjonalnych pomysłów.

Scena zapełniona instrumentami, które rzadko spotyka się w odsłonie solowej, zainteresuje każdego, kto na nią spojrzy. Przysłowiowym asem w rękawie każdego perkusisty jest olbrzymie instrumentarium - grupa instrumentów perkusyjnych jest najobszerniejszą ze wszystkich. Bartłomiej, skrzętnie wykorzystując ten fakt, prezentuje widzom fascynujące instrumenty z wielu kultur oraz przedmioty codziennego użytku, którym nadaje nowego znaczenia nowe i wykorzystuje w celu uzyskania niecodziennych brzmień.

BIO
Bartłomiej Sutt
urodził się w 1998 r. w Gdańsku, swoją podróż przez świat muzyki rozpoczął w wieku 7 lat. Podczas swoich występów wykorzystuje nie tylko klasyczne instrumenty perkusyjne, ale również przedmioty codziennego użytku. To między innymi ta innowacyjna praktyka pozwala mu na osiąganie niezwykłych efektów dźwiękowych, które zaskakują słuchaczy i pobudzają ich wyobraźnię. Występy Bartłomieja są zawsze pełne energii i emocji, a jego muzyka przyciąga uwagę słuchaczy dzięki swojej oryginalności.

To muzyk, który przekracza granice i eksperymentuje z dźwiękami, tworząc niepowtarzalną i unikalną sztukę, którą warto poznać. W roku 2020 ukończył The Royal Danish Academy of Music w Kopenhadze z najwyższą notą z dyplomu licencjackiego. 3 rok studiów spędził we Francji ucząc się pod okiem jednego z najwybitniejszego perkusisty naszych czasów prof. Emmanuela Sejourne w Haute Ecole des Arts du Rhin w Strasbourgu. W październiku 2020 rozpoczął studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, które ukończył z oceną celującą. Tam też pozostał aby w październiku 2022 rozpocząć studia i badania doktorskie.

Od 2017 do 2019 roku Bartłomiej otrzymywał prestiżowe Stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Gdańsk im. Gabriela Daniela Fahrenheita dla najzdolniejszych Gdańskich studentów uczących się za granicą. W 2016r. został stypendystą programu Młoda Polska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a w 2015 i 2017r. uzyskał stypendium artystyczne Młody Gdańszczanin, w roku 2020 został nominowany do Nagrody Miasta Gdańsk dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury. Mimo młodego wieku osiągnął poważne sukcesy artystyczne zdobywając laury na cenionych konkursach i występując u boku znakomitych artystów.

Do najpoważniejszych osiągnięć konkursowych należą:
- Grand prix na Pierwszym Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym w Odessie
(wrzesień 2019)
- I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wibrafonowym w Opolu (październik 2017)
- I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wibrafonowym pod patronatem UNESCO i
Percussive Arts Society w Montesilvano we Włoszech (wrzesień 2015)
- II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021 (maj 2021)
- II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym pod patronatem UNESCO i Percussive Arts Society USA w Montesilvano we Włoszech (wrzesień 2014)
Liczne koncerty u boku uznanych solistów stały się niemalże codziennym życiem artystycznym młodego muzyka. Udział, jako solista i kameralista na międzynarodowych festiwalach oraz konferencjach artystycznych przyczynia się do bardzo szybkiego rozwoju artystycznego młodego perkusisty i staje się naturalną motywacją do dalszej pracy.

Bartłomiej występował między innymi na:
- LXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień
(wrzesień 2022)
- X Festiwal Muzyki Współczesnej NEO ARTE Syntezator Sztuki (październik
2021)
- XXXV Festiwal Warszawskie Spotkania Muzyczne (maj 2021)
- Festiwalu Muzyki Współczesnej w Kopenhadze PULSAR (listopad 2019)
- VII Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA (maj 2019)
- Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny BUM fest na Słowenii (styczeń 201
- III Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA (maj 2017)

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywa się zamiejscowy oddział Muzeum Narodowego w Będominie?