• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Autorytety i osobowości | Krystyna Chojnowska-Liskiewicz w prelekcji Danuty Siemińskiej

Zapraszamy serdecznie na kolejną prelekcję Danuty Siemińskiej w ramach autorskiego cyklu "Autorytety i osobowości".

Tym razem Danuta Siemińska zaprezentuje Krystynę Chojnowską - Liskiewicz, legendę żeglarstwa, która samotnie na jachcie "Mazurek" opłynęła świat. Była pierwszą kobietą, która tego dokonała. Jej wyczyn, zasługuje na przywrócenie pamięci o tej dzielnej i odważnej Pani Kapitan. Gościem specjalnym spotkania będzie Wacław Liskiewicz.

Cykl wykładów "Autorytety i osobowości"
ma przypomnieć i upamiętnić postaci, które pozostawiły po sobie wyraźny i trwały ślad. Twórczo zaangażowani z sukcesami i porażkami, kojarzeni są zazwyczaj z uprawianą dyscypliną. I mimo dostępnej i wszechogarniającej informacji wiedza o ich życiu, dorobku i poglądach jest na ogół znikoma. Dlatego pragniemy przybliżyć sylwetki tych oliwian, których losy osobiste, splecione z losami narodu, są dla nas, współczesnych, nie tylko historią, ale także spotkaniem z ludźmi ciekawymi, żyjącymi szlachetnie i z pasją.

Prowadząca: Danuta Siemińska.
Ukończyła Wydział Filologiczny Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zawodowo była związana z Politechniką Gdańską. Jest autorką felietonów biograficznych i wywiadów, prezentujących sylwetki zasłużonych postaci uczelni publikowanych w "Piśmie PG". Współpracowała przy wydaniu monografii jubileuszowej "Pionierzy Politechniki Gdańskiej". Współtworzyła i redagowała wydawnictwo "Z historii Politechniki Gdańskiej".

Opinie

Sprawdź się

Gdańska instytucja kulturalna zlokalizowana w zabytkowym budynku dawnej Łaźni Miejskiej nosi nazwę: