• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
ATSU
chor. i wyk. Magdalena Wójcik, Stefano Otoyo


Atsu w delikatny, mistyczny i spokojny sposób pokazywał przenikanie się kultur. Początkowo choreografia Magdaleny Wójcik i Stefano Otoyo była spokojną podróżą przez rozmaite elementy tradycji Wschodu (w tym przez medytację, jogę, itp.), która zetknęła się w finale z dynamicznym zachodnim tańcem (ze skokami, floor work i scenami synchronicznymi). Całość była wciągająca i naprawdę zaskakująca. Sandra Wilk / www.stronatanca.pl

Atsu - w języku japońskim oznacza nacisk, presję. Bazą do ruchu w tym spektaklu jest japoński masaż shiatsu, gdzie masujący wykonuje choreografię nad drugą osobą. Ruch jest sam w sobie ceremonią. Pytanie, które się rodzi, to: Co się dzieje gdy otwierają się bramy do wolności? Co jeśli intymny związek między dwojgiem ludzi jest prawdziwym badaniem, które należy przeprowadzić, aby wydostać się z czasu i przestrzeni i odkryć, że nic nie istnieje poza miłością w większym tego słowa znaczeniu?

Spektakl otrzymał Nagrodę Publiczności Warszawskiego Konkursu Choreograficznego 2022.
Spektakl powstaje we współpracy z Teatrem Tańca Zawirowania.

Magdalena Wójcik - tancerka Moritza Ostruschnjak'a oraz instruktor tańca współczesnego w Rzymie, obecnie współpracuje również Teatrem Tańca Zawirowania. Po 3-letniej współpracy z Sopockim Teatrem Tańca, odbyła roczny trening pod dyrekcją Roberto Zappali. Od 2015 roku rozpoczęła współpracę z Elia Mrak oraz Nancy Lopez (USA), Sharon Fridman, Paolo Mohowich oraz Valerio Longo. Podczas pobytu na Sycylli realizowała się również jako choreograf, jej prace zostały pokazane w Scenario Publico oraz Acitrezza. W jej doświadczeniach nie zabrakło również przygody z "You Can Dance" w 6 edycji programu. Obecnie kontynuuje swój rozwój i poszerza wiedzę z zakresu psychologii, która zawsze była jej pasją.

Stefano Otoyo - tancerz tańca współczesnego oraz hip-hop, od 2010 roku związany z E.sperimenti Dance Company z Rzymu. Od 2010 roku związany z teatrem Obecnie mieszka w Warszawie i współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania, naucza techniki Flow Dynamics. Jest współtwórcą projektu Coda Dance Movement. Ma za sobą światowe tournee, występy we włoskiej telewizji, i wygrane Hip hop Battle. Obecnie jego praktyka i rozwój kierują się ku poznawaniu ciała, świadomości oraz improwizacji łącząc różne style taneczne.
Informacje

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery