• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

15. GFT / Weekendy z tańcem współczesnym / Roztańcz się przed walentynkami!

15. Gdański Festiwal Tańca / Roztańcz się przed walentynkami!

Harmonogram:
-11.02.2023

G. 16:30 / Warsztaty CoDa Movement
G. 18:00 / Przerwa na herbatę
G. 19:00 / Spektakl ATSU
-12.02.2023
G. 19.00 / Spektakl NIESAMOWICIE BLISKO
Opis i szczegółowe informacje o spektaklch i warsztatach poniżej


11.02.2023 / G.16.30 / Klub Żak / Warsztaty CoDa Movement

prowadzenie: Magdalena Wójcik, Stefano Otoyo / 90 min.
CoDa czyli Consciuos Dance (uważny taniec) to warsztat dla par, niezależnie od wieku i umiejętności tanecznych. Prowadzący podejmą tematykę energii w parze. Dzięki technikom contact improvisation, delikatnego dotyku, masażu, zaufania i poddania, uczestnicy będą dążyli do stworzenia własnej choreografii wypływającej z serca, a nie umysłu. Może w tańcu uda się pokonać napięcia, emocjonalne blokady i traumy. A może tylko i aż razem zatańczyć i poczuć swoje ciała i energie.
Warsztat przeznaczony dla WSZYSTKICH par (+18).

11.02.2023 / G.19.00 / Klub Żak / Spektakl ATSU

chor. i wyk. Magdalena Wójcik, Stefano Otoyo / Spektakl powstaje we współpracy z Teatrem Tańca Zawirowania / 30 min.

Atsu w delikatny, mistyczny i spokojny sposób pokazywał przenikanie się kultur. Początkowo choreografia(...) była spokojną podróżą przez rozmaite elementy tradycji Wschodu(...), która zetknęła się w finale z dynamicznym zachodnim tańcem (...). Całość była wciągająca i naprawdę zaskakująca. Sandra Wilk /www.stronatanca.pl

Magdalena Wójcik - tancerka Moritza Ostruschnjak'a oraz instruktor tańca współczesnego w Rzymie, obecnie współpracuje również Teatrem Tańca Zawirowania. W jej doświadczeniach nie zabrakło przygody z "You Can Dance" w 6 edycji programu.

Stefano Otoyo - tancerz tańca współczesnego oraz hip-hop, od 2010 roku związany z E.sperimenti Dance Company z Rzymu. Obecnie mieszka w Warszawie i współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania, naucza techniki Flow Dynamics. Jest współtwórcą projektu Coda Dance Movement. Ma za sobą światowe tournee, występy we włoskiej telewizji, i wygrane Hip hop Battle. Obecnie jego praktyka i rozwój kierują się ku poznawaniu ciała, świadomości oraz improwizacji łącząc różne style taneczne.

12.02.2023 / G.19.00 / Klub Żak / Spektakl NIESAMOWICIE BLISKO

h.art company
/ chor.: Artur Grabarczyk / wyk.: Agnieszka Brzezińska, Stanisław Bulder, Natalia Filowiat, Luba Splosznaja, Artur Grabarczyk / reż. dźwięku: Bartosz Kalwasiński, Zuzanna Henclik / spektakl powstał w ramach projektu Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie / 50 min.
W życiu brakuje nam delikatności. Musimy ją sobie stwarzać, szukać jej w detalach. Jesteśmy pokoleniem, które w zimnym, szybkim i coraz częściej brutalnym świecie poszukuje czułości jednocześnie nie wiedząc co z tą czułością zrobić.

H.ART COMPANY
- zespół założony przez Artura Grabarczyka - tancerza, filmowca i pedagoga gdańskiej szkoły baletowej, której jest też absolwentem. Po ukończeniu NSCD w Leeds rozpoczął pracę jako tancerz Opery Bałtyckiej, tańczył także w legendarnym Scottish Dance Theatre, współpracuje też z francuskim choreografem Didier Theron. Po okresie współpracy z warszawskim Teatrem Tańca Zawirowania powrócił, by tworzyć w Trójmieście.

Więcej informacji:
https://www.gdanskifestiwaltanca.pl/

BILETY na spektakle:
35 zł - bez zniżek / 30 zł - Karta Do Kultury* / 25 zł - bilet ulgowy* / 15 zł - Karta Tancerza*

BILETY na warsztaty 1,5h:
50 zł / osobę

Posiadacze biletów na warsztaty mają zniżki na bilety na spektakl ATSU - mogą zakupić kolejny tańszy bilet z cennika (nie dotyczy posiadaczy Karty Tancerza) - za okazaniem biletu na warsztaty i legitymacji lub karty.
Bilety bez zniżek na przedstawienia można nabywać w sklepie internetowym Klubu Żak: https://tickets.klubzak.com.pl/
Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty (*1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom, posiadaczom Karty Dużej Rodziny - za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty, a także obywatelom Ukrainy - za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty lub dokumentu (paszportu / innego) potwierdzającego wjazd do Polski po 24.02.2022.

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywa się gra komputerowa stworzona przez Mateusza Skutnika, której akcja rozgrywa się w Gdańsku?