Wiadomości

Pogoda nie sprzyja? Zobaczcie, jak rodzinnie spędzić weekend

Pogoda raczej nie sprzyja, więc warto poszukać atrakcji pod dachem.
Pogoda raczej nie sprzyja, więc warto poszukać atrakcji pod dachem. fot. 123rf.com/dolgachov

Mamy dla was propozycje na spędzenie najbliższych dni w gronie rodzinnym. Pogoda nie sprzyja leżeniu na plaży, więc sprawdźcie, dokąd warto się wybrać z dziećmi.Weekendowe atrakcje dla rodzin z dziećmi:


Festyn w dzielnicyAtrakcje majówkowe szczegółowo opisaliśmy w tym artykule, sporo z nich zahacza o najbliższy weekend, więc warto do niego wrócić. Ale najbliższe dni to także m.in. piątkowy Festyn Majowy na Wielkim Kacku w Gdyni. Czeka na was mnóstwo atrakcji, m.in. warsztaty ekologiczne, wesołe miasteczko, konkurs wiedzy (z nagrodami) o konstytucji, warsztaty dla dzieci, teatrzyk lalkowy czy zajęcia nordic walking. Będzie też można wejść na teren Stacji Uzdatniania Wody Wielki Kack i sprawdzić się z wiedzy na temat wody. Dodatkową atrakcją będą zabytkowe samochody Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Hell on Wheels. Piątek, godz. 15-19, wstęp wolny.

Warsztaty dla młodzieżyPrzenosimy się pod dach Muzeum Emigracji. Tam, jak w każdą sobotę do końca maja, odbędą się Wielojęzyczne warsztaty teatralne dla młodzieży Teatr+. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat, które posługują się językiem rosyjskim, ukraińskim, polskim oraz angielskim. To świetna okazja do poznania rówieśników mówiących innym niż polski językiem. Zajęcia obejmują naukę wymowy i zachowania scenicznego, umiejętności oratorskich i aktorskich, podstawy wokalu, choreografii, charakteryzacji i rzemiosła artystycznego. Sobota, godz. 14. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

Może macie ochotę wybrać się z dziećmi do teatru?
Może macie ochotę wybrać się z dziećmi do teatru? fot. 123rf.com/Radist

Idziemy do teatruMoże macie ochotę wybrać się z dziećmi do teatru? W Teatrze Miniatura obejrzycie spektakl dla najmłodszych widzów. "Gwiazdka z nieba" oznaczony jest jako 0+ i faktycznie dostosowano go do możliwości niemowlaków. To historia małej gwiazdki, która nudzi się na niebie i postanawia spaść na Ziemię. Wszystko jest tutaj nowe i fascynujące - poznaje zmieniające się pory roku, odkrywa śnieg, bociany i motyle. Jak małe dziecko uczy się otaczającego ją świata. Sobota, godz. 15, bilety: 18-20 zł. "Turban mistrza Mansura" to spektakl dla starszych dzieci, od 7 roku życia. Dajcie się zabrać w teatralną podróż na Bliski Wschód i spotkanie z uniwersalnymi wartościami kultury arabskiej. Dowiecie się m.in., jak być uważnym i widzieć to, co umyka większości ludzi oraz czy prawdy można nauczyć się od innych ludzi. Sobota, godz. 12. Bilety: 20-24 zł.

Sale zabaw z atrakcjami na MajówkęPod dach schowacie się także w dwóch trójmiejskich salach zabaw, które przygotowały atrakcje na Majówkę - Loopy's World zaprasza na Dżunglastyczną Majówkę, a Amazonia na Indiańską Majówkę. Obie sale są duże i mają konstrukcje, w których dzieci "znikają" na długo. Dodatkowo atrakcje w Loopy's to podchody z animatorami (ruszają w godz. 12, 15 i 17). Piątek-niedziela, godz. 10-20. Bilety: 46 zł/dziecko, opiekun bezpłatnie. W Amazonii natomiast spotkacie się z Indianinem i weźmiecie udział w tematycznych zabawach i konkursach. Piątek-niedziela, godz. 10-20, bilety: 20-40 zł/dziecko, opiekun bezpłatnie.

Wychodzimy z domuNa koniec jeszcze dwie propozycje na aktywne spędzenie weekendu. Ogrodowa Niedziela to cykliczne spotkania w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo. Tym razem dodatkowym powodem, dla którego warto się tam wybrać, jest spotkanie z naukowcami, podczas którego dowiecie się wielu interesujących faktów na temat kleszczy - ich zwyczajów, tego, jak ich unikać oraz jak najbezpieczniej się ich pozbyć. Niedziela, godz. 10-16, zajęcia: godz. 11 i 13, wstęp wolny.

Ostatnia nasza propozycja na najbliższe dni to Rodzinne Gry Parkowe na Orientację w Dolinie Samborowo. Jak zwykle przygotowano trasę rodzinną o długości do 3 km, dostępną dla wózków dziecięcych. To dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu. Zbiórka: Dolina Samborowo zobacz na mapie Gdańska. Niedziela, godz. 9:30-14. Bilety: 1-15 zł. Zapisy na miejscu lub poprzez stronę organizatora.

Opinie (11)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

12

lipca

Kino Letnie w Orłowie - 10.... Gdynia, Scena Letnia w Orłowie

12

lipca

Kino po zachodzie słońca Gdańsk, Teatr Leśny

25

lipca

Jarmark św. Dominika 2020 Gdańsk, Targ Węglowy

Rozrywka

Z widokiem na morze i miasto. Trójmiejskie lokale z tarasami
Lokale z tarasami w Trójmieście
Do Hollywood po marzenia. Historia muzyka z Gdyni
Przeprowadził się z Gdyni do Hollywood

Kulinaria

Z widokiem na morze i miasto. Trójmiejskie lokale z tarasami
Lokale z tarasami w Trójmieście

Sprawdź się

Jaki jest najstarszy przykład tkania, który można obejrzeć w Trójmieście?