• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

67. MFMO w Oliwie | Józef Serafin

Zapraszamy na 67. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie.

lip 26

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 32 zł
ulgowy 22 zł
Kup bilet

w każdy piątek (do 30.08), godz. 20:15

bilety 35 - 50 zł
Krzysztof Urbaniak

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program:

Jan Sebastian Bach - Preludium i fuga a-moll BWV 543
Krzysztof Urbaniak − Improwizacja
Felix Mendelssohn-Bartholdy − II Sonata organowa c-moll op. 65
Grave, Adagio, Allegro maestoso e vivace, Fuga. Allegro moderato
Georg Böhm − Vater unser im Himmelreich IGB 24
Sigfrid Karg-Elert - Symphonischer Choral Jesu meine Freude op. 87/2
Introduzione (Inferno) - Canzone - Fuga con Corale

Krzysztof Urbaniak
Jest absolwentem uczelni muzycznych w Warszawie i Stuttgarcie w klasach organów i klawesynu Józefa Serafina, Leszka Kędrackiego, Ludgera Lohmanna i Jörga Halubka. Jest kierownikiem Katedry Organów, Muzyki Kościelnej, Klawesynu i Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w której piastuje stanowisko profesora. Pracuje ponadto w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie.

Zdobył liczne nagrody na międzynarodowych konkursach organowych, były to m.in.: I nagroda - Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Arpa Schnitgera (Brema, 2010), I nagroda - Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Willema Hermansa (Pistoia, 2009), II nagroda - Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Franza Schmidta (Kitzbühel, 2006), II nagroda - Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Petra Ebena (Opava, 2004), I nagroda - V Konkurs Polskiej Muzyki Organowej (Legnica, 2002). Juror najbardziej prestiżowych konkursów organowych (m.in. Internationaler Gottfried-Silbermann-Wettbewerb - 2017, International Schnitger Organ Competition - 2015 i 2019).

Ma na swoim koncie publikacje solowych płyt CD dla wydawnictw polskich, niemieckich i niderlandzkich. Jego nagrania nominowane były m.in. do Preis der Deutschen Schallplattenkritik. W latach 2013-2016 pełnił funkcję artysty w rezydencji Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. W latach 2013-2016 rzeczoznawcy do spraw zabytkowych organów przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej, a w kadencji 2021-2024 pełni podobną funkcję przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej. Jest ponadto dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Pasłęku, Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej w Olkuszu oraz kuratorem organów Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

W ramach festiwalu łącznie 17 recitali w każdy wtorek i piątek do 27 sierpnia.

Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra
Współorganizatorzy:
Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Archikatedra Oliwska w Gdańsku

Opinie

Sprawdź się

Nagroda Literacka Gdynia dla autorów najlepszych książek wydanych w poprzednim roku przyznawana jest rokrocznie od: