• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

67. MFMO w Oliwie | Dominik Mendak, Filip Woźniak

Zapraszamy na 67. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie.

Dominik Mendak

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program:

Felix Nowowiejski - Preludio festivo z II Symfonii organowej op. 4
Charles Ives - Wariacje America na organy solo
Camille Saint-Saëns - Danse Macabre (transkrypcja: E. Lemare)

Filip Woźniak

Program:

Max Reger - Fantazja nt. chorału Wachet auf, ruft uns die Stimme op. 52 nr 2
Théodore Dubois - Toccata G-dur

Dominik Mendak
Jest absolwentem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach w klasie organów dra hab. Pawła Wróbla, a także Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie ukończył studia na specjalnościach teoria muzyki oraz organy w klasie prof. Romana Peruckiego, dr hab. Hanny Dys oraz dra Macieja Zakrzewskiego. Dominik Mendak uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich z zakresu wykonawstwa oraz improwizacji organowej. Koncertował w kraju i za granicą. Prawykonywał utwory współczesnych gdańskich kompozytorów. Jest także prezentatorem słynnych organów oliwskich. W 2023 roku został laureatem I nagrody w konkursie organowym im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi.

Filip Woźniak
W 2021 r. ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni w klasie organów dra Karola Hilla. W 2023 r. ukończył studia licencjackie na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie organów prof. Romana Peruckiego, dr hab. Hanny Dys oraz dr Macieja Zakrzewskiego. Obecnie kontynuuje kształcenie gry na organach na studiach magisterskich na tej samej uczelni. Od 2021 roku pełni funkcję organisty Archikatedry w Oliwie.

Filip Woźniak brał udział w wielu konkursach organowych, m.in. Ogólnopolski Konkurs Organowy w Olsztynie, gdzie został laureatem II miejsca. W 2021 roku zajął II miejsce na XXXIII Międzynarodowym Konkursie Organowym w Rumi. W 2023 roku zdobył Złoty Laur Młodego Organisty na XLV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą, prowadzonych przez wybitnych organistów, m.in. BIP Erasmus European Organ Meeting 2023 w Cagliari we Włoszech.

W ramach festiwalu łącznie 17 recitali w każdy wtorek i piątek do 27 sierpnia.

Główny organizator: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Sacra
Współorganizatorzy:
Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
Archikatedra Oliwska w Gdańsku
Kup bilet
lip 16

wtorek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 32 zł
ulgowy 22 zł
Kup bilet

Opinie

Sprawdź się

Do czego wykorzystywano w XI wieku wieżę obecnego Muzeum Archeologicznego w Gdańsku?