Wydarzenie

28. Lekcja Niegrzeczności: Złodziejski majster

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
23 lipca 2017 (niedziela)
godzina:
14:00
miejsce:

Scena Letnia Pruszcz Gdański

adres:
Pruszcz Gdański, ul. Zastawna (Park Kulturowy Faktoria)
organizator:
Teatr Wybrzeże
bilety:
wstęp wolny

23 lipca o godzinie 14.00 na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim zaprezentowana zostanie 28. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI.Tematem 28. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będzie baśń ZŁODZIEJSKI MAJSTER Wilhelma i Jacoba Grimmów w przekładzie Jacka Fijołka. LEKCJĘ poprowadzą: Magdalena Boć, Sylwia Góra-Weber, Maciej Konopiński i Jarosław Tyrański. Opiekę artystyczną nad 28. LEKCJĄ objął Michał Derlatka.

O 28. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI
ARCYZŁODZIEJ to grimmowska wersja historii Robin Hooda, mistrza w swojej złodziejskiej profesji. Profesja ta, choć może nie przynosi chluby, to jednak kieruje się pewną przewrotną moralnością i bardzo restrykcyjnym kodeksem honorowym. Opowieść mówi o dążeniu do mistrzostwa we własnym fachu jako o wielkiej wartości podlegającej jednak pewnym regułom i ograniczeniom. Mistrzostwo nie może być celem, który osiąga się za wszelką cenę i z pominięciem jakichkolwiek zasad, gdyż, jak to w baśniach bywa, sprawiedliwość musi niezmiennie odnieść zwycięstwo, zło musi być ukarane, a dobro nagrodzone. Zasada ta dotyczy także złych i dobrych złodziei... Historia przypomina też o tym, jak ciężko jest przesadzać stare drzewa oraz jaki wpływ na życie człowieka może mieć jego dzieciństwo.

PS. Jeżeli ktoś z Was, drodzy Widzowie - tych starszych lub młodszych - chciałby podzielić się odczuciami, skomentować, zasugerować coś czy o coś zapytać lub jeżeli ktoś ma jakieś repertuarowe marzenie, zna, wygrzebał skądś lub sam napisał jakiś niegrzeczny tekst dla dzieci - prosimy słać myśli, pytania i pomysły mejlem na adres: lekcjeniegrzecznosci@gmail.com

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI
LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, "bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij