stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

125 lat Wyspy Sobieszewskiej

Gdzie można było zjeść dobry obiad w Sobieszewie? Jak wyglądał dawny Gościniec Ostsee w Górkach Wschodnich? Czy sto lat temu przeprawa promowa Świbno Mikoszewo była równie zatłoczona jak dziś, w sezonie turystycznym?

17 lipca - 20 sierpnia 2021, godz. 11:00 - 18:00

Wstęp wolny
Z okazji przypadającej w 2020 r. 125 rocznicy powstania Wyspy Sobieszewskiej GAK Wyspa Skarbów oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej zapraszają do galerii domu kultury na wystawę archiwalnych fotografii prezentujących dawną Wyspę Sobieszewską.

Zaprezentowane zostaną zdjęcia nieistniejących już obiektów m.in.: hali plażowej umiejscowionej w okolicach wejścia na plaże nr. 16 w Sobieszewie, domu zdrojowego wraz z parkiem restauracji i hotelu Lindenhoff w którym obecnie mieści się Siedziba GAK Wyspa Skarbów oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy sobieszewskiej.

Fotografie udostępniono ze zbiorów Bartosza Gast i Macieja Mogilnickiego

Ekspozycja wg wytycznych sanitarnych prezentowana będzie od pn do pt w godz. 10.00 16.00 /ostatnie wejście o godz. 15.30/ od 10 do 31 lipca 2020.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile placówek liczy Muzeum Narodowe w Gdańsku?