Spektakl

Nasi najdrożsi

spektakl dramatyczny

najbliższy spektakl:
16 maja 2017
godz. 19:00
inne terminy spektakli »
miejsce:

Scena Kameralna

adres:
Sopot, Bohaterów Monte Cassino 30 pokaż na mapie
ceny biletów:
norm. 45 zł , ulg. 30 zł
kasy:
58 551-50-40
data premiery:
27 marca 2010
czas trwania:
2 godz. 25 min. (1 przerwa)
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

3.9 / 5 (57 głosów)

Tomek Kamiński / mat. prasowe

Osobliwy świat angielskiej middle class pod lupą. W nim odtrącony i zaniedbany outsider. I właśnie postać odmieńca, granego przez Michała Kowalskiego, pozwala zastanowić się nad sensem życia. W spektaklu nie ma nic odkrywczego, ale właściwie czemu nie obejrzeć podobnej historii raz jeszcze?
Philip Osment
Nasi najdrożsi

Przekład: Julitta Godek

Kameralny dramat psychologiczny utrzymany w nieco czechowowskim klimacie. Oglądamy życie grupy mieszkańców małego miasteczka, których łączą koligacje rodzinne i przynależność do miejscowego, kościelnego chóru. Z pozornie błahych, niewinnie prozaicznych rozmów krystalizuje się dziwny, duszny krajobraz ludzki, pełen wzajemnych zaszłości, miłosnych zawodów, rozczarowań jakością własnego życia. Obraz ludzi, których każdy kontakt z wielkim, zewnętrznym światem budzi zazdrość i emocje grożące niespodziewanym wybuchem. Nasi najdrożsi to polska prapremiera tekstu, cenionego, mało znanego jeszcze w Polsce, dramatopisarza brytyjskiego, Philipa Osmenta.

Reżyseria: Rudolf Zioło
Scenografia: Magdalena Gajewska

Obsada:
Małgorzata Brajner, Piotr Chys, Katarzyna Kaźmierczak, Dorota Kolak, Emilia Komarnicka, Michał Kowalski, Małgorzata Oracz, Cezary Rybiński, Jarosław Tyrański

O realizatorach:
Philip Osment - angielski reżyser i dramatopisarz. Studiował językoznawstwo na Uniwersytecie w Oxfordzie. Do 1989 roku był dyrektorem artystycznym londyńskiego teatru Gay Swaetshop (wyreżyserował tam m.in. Poppies, Compromised Immunity oraz napisaną przez siebię This Islands Mine). Jego trzy sztuki (The Dearly Beloved, What I Did in the Holidays, Flesh and Blood) były nominowane do nagrody Writers' Guild, a sztuka The Dearly Beloved zdobyła nagrodę za najlepszą sztukę w regionie (1993).

Rudolf Zioło - absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydziału Reżyserii Dramatu w leningradzkim Instytucie Teatru, Muzyki i Kinematografii. Wykłada na Wydziale Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST. Reżyserował dla Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Od 2003 związany z zespołem artystycznym Teatru Wybrzeże w Gdańsku, od 2005 z Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Autor wielu nagradzanych spektakli, m.in. Psiego serca M. Bułhakowa (1983), Republiki marzeń B. Schulza (1987), Snu nocy letniej (1992) oraz Burzy W. Shakespeare'a (1997). W Teatrze Wybrzeże w Gdańsku przygotował m.in. Woyzecka G. Büchnera (1995) i Orkiestrę Titanic C. Bojczewa (2007).

Terminy spektakli:

16 - 17 maja 2017 godz. 19:00

norm. 45 zł
ulg. 30 zł
Kup bilet

18 maja 2017 (czwartek) godz. 19:00

norm. 25 zł
Kup bilet

Recenzja Trojmiasto.pl

Czechow z odzysku

O tym, jak toksyczne działają na siebie ludzie, zwłaszcza gdy przebywają zbyt blisko siebie, napisano dziesiątki, jak nie setki dramatów....

Zdjęcia:

  Przeczytaj także:

  Dodaj zdjęcie
  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Tytuł:
  Treść:
  Autor (opcjonalny):
  E-mail (opcjonalny):
  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Opinie (razem: 13)

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.