• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

wARTo: Konrad Górecki

W malarstwie Konrada Góreckiego figuracja ustępuje miejsce eksperymentom. Artysta skupia się na odkrywaniu struktur i możliwości wynikających z połączenia farby z różnorodnymi materiałami. Inspiracją do jego prac często staje się natura, a wyraźnym tropem artystycznym są minerały i kamienie szlachetne.

Te minimalistyczne dzieła powstają poprzez połączenie ze sobą kilku warstw plam, płynnej farby z różnymi substancjami, które wpływają na jej unikalną formę. Górecki wyznaje, że lubi niektóre z tych obrazów za ich fragmenty, ceniąc fakt, że najdrobniejszy detal na dużej przestrzeni płótna decyduje o atrakcyjności całego dzieła. Artysta zwraca uwagę, że w obrazach istotna jest struktura, małe szczegóły i mikroświaty, które na nich się wytworzyły. To perspektywa patrzącego nadaje znaczenie obrazom. Oglądane z oddali są niczym kolorowe portale, z bliska ukazują bogactwo wielu światów. Górecki poprzez to działanie pragnie wyczulić widza na detale. Jest to jednocześnie zaproszenie odbiorcy do samodzielnego poszukiwania mikro-uniwersów będących tkanką jego wielobarwnych kompozycji.
Na wernisażu wystąpi gitarzysta, kompozytor, producent muzyki elektronicznej Krzysztof Hadrych
-
Cykl wARTo
Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza do udziału w nowym cyklu wystaw debiutujących trójmiejskich artystów. Na każdym z wernisaży odkrywamy twórczość młodych, utalentowanych twórców. Ta inicjatywa nie tylko ukaże różnorodność współczesnego malarstwa, ale również połączy sztuki wizualne z muzyką.
Każdemu malarzowi towarzyszyć będzie specjalnie dobrany muzyk, który stworzy kompozycje, czerpiąc inspirację bezpośrednio z dzieł artysty i zaprezentuje je na wernisażu. Muzyka stanie się dźwiękowym komentarzem do malarskich opowieści, przekraczając granice poszczególnych dziedzin i tworząc wyjątkowe doświadczenie dla widza. Do udziału w cyklu zachęcamy zarówno tych, którzy rozpoczynają swoją podróż w świecie sztuki, jak i znawców malarstwa.
Kuratorka: Olga Yatsechko

Informacja o biletach

Wernisaż wystawy odbędzie się 22 marca o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Opinie

Sprawdź się

Ośrodek Życia Kulturalnego w Sopocie, przy którym przez wiele lat działała kawiarnia Młody Byron, to: