Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Ârtica (2 opinie)

widowisko / show
wystawia:
Plama
czas trwania:
45 min.
8.9 7 ocen 1 10
Ponten Pie, Hiszpania, Katalonia
Ârtica

Ponten Pie to grupa założona i kierowana przez aktora Sergiego Otsa. Grupa jest jego platformą realizacji osobistych projektów związanych ze sztuką performatywną. Celem Ponten Pie jest stworzenie niezwykłego spektaklu i scenografii, dotarcie do publiczności bezpośrednio, angażując ją w historię. W kreacjach grupy silnie oddziałuje estetyka wizualna, łączone są różne dyscypliny teatralne mówiące nowym teatralnym językiem.

Codziennie do chaty trafia kilka płaszczy z różnych części świata. Wszystkie są stare i zniszczone. Wrzucono je do chaty niczym do śmietnika. Po dokładnym ich sprawdzeniu postacie odnajdują "nić duszy" każdego płaszcza. Za pomocą szczególnego urządzenia mogą odczytać ostatnią historię związaną z płaszczem, zanim trafił do chaty. Jego ostatni oddech. W tajemniczy sposób historie ukryte w niciach w chacie budzą się do życia.

Niepowtarzalne doświadczenie i zmieniająca się niespodziewanie scenografia. Tutaj najzimniejsze historie przekształcają się w najcieplejsze wspomnienia naszego życia. Przed naszymi oczami otworzy się okno i zostaniemy wprowadzeni do nostalgicznego, poetyckiego świata.
Nie marznij, po prostu podążaj za nicią...

Opinie (2)

  • (opinia sprzed 6 lat)

    Niesamowicie piękny, liryczny, ciekawie przygotowany spektakl. Mam nadzieję, że wrócą na Fetę, żeby zobaczyło ich więcej ludzi.

    • 1 0

  • Super (opinia sprzed 6 lat)

    Czekam żeby zobaczyć was drugi raz :)

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery