Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

pinku chirashi

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
data premiery:
30 maja 2010
czas trwania:
20 min.
pinku chirashi
10.0 2 oceny 1 10
rezydencja / premiera 2010
pinku chirashi
Sławek Bendrat

Spektakl jest zainspirowany zjawiskiem społecznym, które pojawiło się w Japonii. Dotyczy życia seksualnego Japończyków i ich miłości, która staje się coraz mniej realna. Najmłodsze pokolenie, zapracowane, w szaleńczym wyścigu szczurów nie ma już czasu na życie prywatne. Oddaje się zatem w samotności jedynie uciechom z nadrukowanymi na pościeli dziewczynkami, przypominającymi postaci z komiksów. Japończycy kochają się w laleczkach, prowadzą drugie (pierwsze?) życie w komputerowych grach "powieściach", miesiącami, zamknięci w swoich pokojach. Postępujący rozkład realnych kontaktów między ludźmi widać w relacjach damsko-męskich, gdzie prawie połowa dorosłych przyznaje się, że nie ma znajomych płci przeciwnej.

Sławek Bendrat o spektaklu: Temat jest dla mnie tym bliższy, gdyż miałem możliwość przyjaźnić się z japonką, której mentalność zafascynowała mnie i jestem gotów zrozumieć powyższy temat. W moim spektaklu chciałbym przedstawić emocje samotności, pragnienia, mechanizacji, zagubienia za pomocą ruchu.

Sławek Bendrat - ur. 1980 r.; tancerz, choreograf, reżyser. Studiował na wydziale pedagogiki baletu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie; absolwent Poznańskiej Szkoły Baletowej. Przez wiele lat był związany jako tancerz z Polskim Teatrem Tańca Ewy Wycichowskiej w Poznaniu, biorąc udział w licznych premierach w kraju i na całym niemal świecie. Współpracował z takimi artystami jak: Frédéric Flamand, Nacho Duato, Susanne Linke, Virpi Pahkinnen, Yossi Berg, Verena Weiss, Lucinda Childs, Anna Sokolov, Yasu Endo, Jutta Woerne, Iwona Pasinska, Koffi Koko, Leah Taylor, Renato Jones, Ginette Laurin, Philipe Saire, Eugine III Rodhes. Po wyjeździe z Polski rok spędził w Niemczech w teatrze w Nordhausen, następnie dwa sezony w Luzerner Theater w Szwajcarii jako tancerz i choreograf. W Szwajcarii współpracował również z Klein Theater w Lucernie i SIVC w Zurychu. Od dwóch lat jest w zespole Baletu Narodowego w Marsylii (Ballet National de Marseille) kierowanego przez Frederica Flamanda, gdzie oprócz ról w bieżącym repertuarze, stworzył własną choreografię "Le Manque". Latem 2008 r., wspólnie z Dominikiem Krawieckim, zrealizował film "ID"; pracuje również jako pedagog: Poznan Ballet School, (modern dance, jazz), Nordhausen Tanz Studio (modern dance), Musical Factory School-Luzern(modern dance), New Dance Academy - Bern Szwajcaria (balet, modern).

W grudniu 2009 roku Klub Żak ogłosił ogólnopolski konkurs "rezydencja/premiera 2010" na projekt spektakli (solo/duet) z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego. W maju zostaną zaprezentowane dwa spośród zwycięskich spektakli. Drugim z nich będzie solo pinku chirashi Sławka Bendrata.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Nadchodzące premiery