Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

into me, see - spektakl gościnny

teatr tańca
kasy:
58 763-49-06
wystawia:
Polka Dot
czas trwania:
30 min.
w ramach wydarzenia:
Polska Platforma Tańca 2019
Polska Platforma Tańca 2019
into me, see
Dariusz Nowak, Dor Mamalia

Premiera: 23 maja 2018 roku, Zurych 

Spektakl grany w języku angielskim.

"Mamy tendencję do łączenia intymności z bliskością oraz bliskości z pewnym zbiorem wspólnych doświadczeń. W rzeczywistości jednak, zupełnie obcy ludzie, którzy nigdy nie wymienią ani słowa, mogą dzielić intymność - intymność zawartą w wymianie spojrzeń, skinieniu głów, uśmiechu czy wzruszeniu ramion. Bliskość, która trwa przez kilka minut lub przez okres wspólnego słuchania utworu. Porozumienie o życiu. Umowa bez klauzul. Jednomyślność spontanicznie dzielona wraz z niedopowiedzianymi historiami zebranymi wokół pewnej piosenki". - John Berger

Intymność, bliskość, samotność - te stany zainicjowały i doprowadziły nas do poszukiwania ich cielesnych interpretacji. Czytamy każdy z nich przez własne doświadczenia, wspomnienia i wizje, które - zaszczepione w ciele i przestrzeni - rozkwitają w ruchowym kolażu.

Koncept, choreografia i wykonanie: Dariusz Nowak, Dor Mamalia
Kierownik prób: Alicja Różańska

Partner: KibbutZürich - The First Jewish Arts Festival

Spektakl został zrealizowany na zamówienie KibbutZürich Jewish Art Festival 2018.

---

Dariusz Nowak i Dor Mamalia - rozpoczęli współpracę w 2018 roku; do tej pory stworzyli into me, see (2018), Wood Rabbit (2019), z którymi występowali m.in. w Saddler's Wells Theatre w Londynie, Suzanne Dellal Centre w Tel Awiwie oraz Korzo Theatre w Hadze. Stworzyli też prace dla kilku akademii tańca współczesnego w Europie oraz Izraelu. Obecnie przygotowują spektakl dla Provincial Contemporary Dance Theatre w Rosji i Vertigo International Dance Program w Jerozolimie, oraz Curtain Up Festival w Izraelu. Spektakl into me, see został zaprezentowany w Paryżu, Amsterdamie, Hadze, Moskwie, St Petersburgu, Tel Awiwie, Warszawie Regensburgu i Jekaterynburgu.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Nadchodzące premiery