Spektakl

into me, see - spektakl gościnny

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
miejsce:

Opera Bałtycka

adres:
Gdańsk, Al. zwycięstwa 15
kasy:
58 763-49-06
czas trwania:
30 min.
w ramach wydarzenia:
Polska Platforma Tańca 2019
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

Polska Platforma Tańca 2019
into me, see
Dariusz Nowak, Dor Mamalia

Premiera: 23 maja 2018 roku, Zurych 

Spektakl grany w języku angielskim.

"Mamy tendencję do łączenia intymności z bliskością oraz bliskości z pewnym zbiorem wspólnych doświadczeń. W rzeczywistości jednak, zupełnie obcy ludzie, którzy nigdy nie wymienią ani słowa, mogą dzielić intymność - intymność zawartą w wymianie spojrzeń, skinieniu głów, uśmiechu czy wzruszeniu ramion. Bliskość, która trwa przez kilka minut lub przez okres wspólnego słuchania utworu. Porozumienie o życiu. Umowa bez klauzul. Jednomyślność spontanicznie dzielona wraz z niedopowiedzianymi historiami zebranymi wokół pewnej piosenki". - John Berger

Intymność, bliskość, samotność - te stany zainicjowały i doprowadziły nas do poszukiwania ich cielesnych interpretacji. Czytamy każdy z nich przez własne doświadczenia, wspomnienia i wizje, które - zaszczepione w ciele i przestrzeni - rozkwitają w ruchowym kolażu.

Koncept, choreografia i wykonanie: Dariusz Nowak, Dor Mamalia
Kierownik prób: Alicja Różańska

Partner: KibbutZürich - The First Jewish Arts Festival

Spektakl został zrealizowany na zamówienie KibbutZürich Jewish Art Festival 2018.

---

Dariusz Nowak i Dor Mamalia - rozpoczęli współpracę w 2018 roku; do tej pory stworzyli into me, see (2018), Wood Rabbit (2019), z którymi występowali m.in. w Saddler's Wells Theatre w Londynie, Suzanne Dellal Centre w Tel Awiwie oraz Korzo Theatre w Hadze. Stworzyli też prace dla kilku akademii tańca współczesnego w Europie oraz Izraelu. Obecnie przygotowują spektakl dla Provincial Contemporary Dance Theatre w Rosji i Vertigo International Dance Program w Jerozolimie, oraz Curtain Up Festival w Izraelu. Spektakl into me, see został zaprezentowany w Paryżu, Amsterdamie, Hadze, Moskwie, St Petersburgu, Tel Awiwie, Warszawie Regensburgu i Jekaterynburgu.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jak nazywa się gra komputerowa stworzona przez Mateusza Skutnika, której akcja rozgrywa się w Gdańsku?