• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

...i zawsze przy mnie stój - spektakl gościnny (1 opinia)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 712-46-14
wystawia:
Gdyńskie Centrum Kultury
czas trwania:
1 godz. 25 min.
... i zawsze przy mnie stój
Tomasz Jachimek

Premiera: 14/15.06.2014

Dwie kobiety. Konfrontacja. Wiwisekcja... i siły wyższe, które próbują zapobiec nadchodzącej katastrofie.

Każdy kłamie. Aby coś ukryć, aby lepiej wypaść, albo ot tak, dla zabawy, żeby ubarwić i żeby wyszło ciekawiej. Jedni lepiej, inni gorzej. Są prawdziwi mistrzowie w tej dziedzinie - utalentowani, z bożą ikrą, finezyjni. Są też toporne matoły (na przykład sprzedawcy polis ubezpieczeniowych), którzy rąbią wyuczone formułki bez wdzięku, polotu i krztyny wyobraźni.

Groźnie i jednocześnie fascynująco robi się, kiedy dwie inteligentne kobiety zaczynają walczyć o mężczyznę. Wtedy kłamstwo staje się niczym oddech - jest niezbędne, niezauważalne, czasem przyciężkawe, aby po sekundzie stać się przyjemnym, leciutkim, ledwo zauważalnym podmuchem.

Reżyseria: Dariusz Starczewski
Muzyka: Mateusz Kobiałka
Kostiumy: Misia Łukasik, Dina Bienfait
Scenografia: Urszula Czernicka
Światło: Marek Oleniacz

Obsada:
Ewa Błachnio
Elżbieta Bielska

-----

Elżbieta Bielska
aktorka, absolwentka krakowskiej PWST. (Siostra aktorki Iwony Bielskiej). W latach 1982-83 członkini zespołu Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, w latach 1984-87 oraz 1992-95 Teatru Studyjnego w Łodzi, w latach 1999-2004 Teatru Nowego w Łodzi. Od tego czasu wolny strzelec, związany ze "sztuką na wynos" od początków jej działania. Gościnnie związana z Teatrem IMKA w Warszawie.

Ewa Błachnio
aktorka kabaretowa (w latach 2000-2015 członkini kabaretu Limo) i dramatyczna (Egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu przed komisją egzaminacyjną ZASP, styczeń 2014). W latach 2012 - 2013 aktorka i asystentka reżysera Sceny SAM w Gdyni, a od 2012 do 2014 roku sceny 21 Teatru Nowego w Krakowie. Po za tym w sezonie 2015-2016 można ją również zobaczyć w spektaklach: "O co biega?" (CK w Gdyni) i "Parapetówka", który wyreżyserowała (Teatr Żelazny w Katowicach). Poza działalnością teatralną nieprzerwanie związana z estradą (m.in. występy stand-up'owe, kabaretowo-recitalowe przy akompaniamencie zespołu Muzikanty), ale spotkać ją można również w roli konferansjera i w duetach kabaretowych (m.in. Polsat SuperHit Festiwal, Sylwester z Dwójką, Telekamery). Od marca 2015 roku gościnnie występuje w koncertach "Projekt Grechuta" zespołu Plateau. Ponadto na falach RMF FM współtworzy satyryczną audycję "Poliż temat". Od 2013 ciałem, sercem i duszą związana ze "sztuką na wynos".

Dariusz Starczewski
aktor, reżyser, pedagog. Absolwent wydziału aktorskiego krakowskiej PWST. Doktorant na wydziale reżyserii Akadamii Teatralnej. Aktor Teatru Bagatela, występujący na większości krakowskich scen (STU, Barakah, Teatr Nowy). Współtworzył Grupę Rafała Kmity, w której działa do dziś. Jako reżyser zadebiutował "Szklaną menażerią" T. Williamsa w Teatrze Bagatela, w 2004 roku. w 2012 roku powołał do życia "sztukę na wynos", która w 2013 roku otworzyła grającą repertuarowo Scenę Pokój. Od tego roku może też więc D. Starczewski nazywać się dyrektorem.

Opinie (1)

  • ... I zawsze pray mine stój” (opinia sprzed 4 lat)

    Widziałam w Krakowie. Inteligentny i zabawny tekst, genialnie przedstawiony. Aktorki mnie zachwyciły.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery