Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

... i Julia

spektakl dramatyczny
kasy:
58 351-15-12
wystawia:
Teatr Gdynia Główna
data premiery:
8 maja 2009
... i Julia
na podstawie dramatu "Romeo i Julia" Williama Szekspira

Romeo i Julia to klasyczna historia miłości dwójki bohaterów, których splątane miłosne losy doprowadzają do samobójstwa. Reżyserka zdecydowała się opowiedzieć historię tej miłości z perspektywy Julii, co uzasadnia sposób interpretacji historii dwojga kochanków. Ida Bocian wyeksponowała tragedię Julii, która samotnie musi uporać się z rodzącym się uczuciem, rozczarowaniem i fatum, które doprowadza bohaterkę do śmierci. Pozostali bohaterowie sztuki pojawiają się w cytatach Julii, a sam Romeo jest jedynie adresatem pytań, które pozostają bez odpowiedzi.

Postać Julii jest uwięziona w okowy szekspirowskiej tragedii i swego z góry ustalonego losu. Jednak nie poddaje się, walczy, niemal do ostatniej chwili. Jej dramat potęguje się, gdy, niczym marionetka, musi wykonywać polecenia reżyserki, wcinającej się w przedstawienie. Mimo to, Julia pozostaje ze swoją tragedią sama i sama musi ją przed widzem odegrać. Do końca.

Scenariusz i reżyseria: Ida Bocian
Wykonanie: Aleksandra Kania

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery