Impreza już się odbyła
PATRONAT

homeMade. Konstruowanie światów zastępczych

Alicja Bielawska, Nicolas Grospierre, Aneta Grzeszykowska, Przemysław Jasielski, Alicja Karska i Aleksandra Went, Szymon Rogiński, Rimas Sakalauskas, Julijonas Urbonas, Lina Zaveckyte

Wystawa homeMADE to wizualna narracja o przestrzeni prywatnej, najbliższej i przedmiotach w niej obecnych.

Przestrzeń to pojęcie wieloznaczne, zależne od perspektywy z jakiej je rozpatrujemy. Matematyka ujmuje ją jako obszar abstrakcyjnych relacji i działań, przestrzeń fizyczna jest namacalna, związana z właściwościami materii, społeczną tworzą zachowania, więzi międzyludzkie i materialne wytwory ludzkiej działalności. Co wyznacza obszar domowy? Co jest gwarantem bezpieczeństwa?

Artyści zaproszeni do wystawy zwracają się ku codzienności, światom oczywistym - przestrzeniom własnego ciała, najbliższego otoczenia, uczuć. Z "bliskich" elementów konstruują arabeskę, wizualny kalambur oderwany od oryginału. Z fragmentów pokoju, ciała, miasta, pejzażu, emocji tworzą nowe byty, w których punkt wyjścia zanika. Narracja wystawy "homeMADE" będzie opowieścią o przestrzeni nierealnej wydającym się być twórczym poszukiwaniem antidotum na otaczającą nas rzeczywistość.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jakie dwie sztuki zrealizował w Teatrze Wybrzeże Jan Klata?