• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Impreza już się odbyła

Żywie Biełaruś! Niech Żyje Białoruś (1 opinia)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, serdecznie zaprasza wszystkie mieszkanki i mieszkańców Gdańska na wystawę "Żywie Biełaruś! Niech Żyje Białoruś". Ekspozycja przybliża zryw z 2020 roku, kiedy to tysiące Białorusinek i Białorusinów wyszło na ulice, aby zaprotestować przeciwko reżimowi i sfałszowanym wyborom. Za marzenie o wolności zapłacili wysoką cenę w postaci represji: więzienia, przymusowej emigracji, a nawet śmierci.

Jako instytucja nie jesteśmy jedynie "wypożyczalnią książek". Naszym zadaniem jest również znajdowanie przestrzeni na działalność społeczną i aktywne odpowiadanie na potrzeby mieszkańców i mieszkanek Gdańska, niezależnie od tego skąd pochodzą i od jak dawna żyją w naszym mieście. Wystawa "Żywie Biełaruś! Niech żyje Białoruś" jest tego przykładem. Cieszymy się, że wraz z Białoruskim Towarzystwem Kulturalnym Chatka możemy przyczynić się do podniesienia świadomości o środowisku białoruskim i jego kulturze.

Zależy nam również, aby Biblioteka stała się jednym z miejsc integracji społecznej, dlatego zamierzamy systematycznie poszerzać nasz księgozbiór w języku białoruskim, ukraińskim i rosyjskim. Osoby zainteresowane pozycjami w tych językach, zapraszamy na naszego Facebooka i poinformowania nas o tym, jakie książki chciałyby czytać. Wierzymy, że literatura, a wraz z nią przekazywana wiedza i wrażliwość, są niezwykle istotne we współczesnym, jakże niepewnym świecie.

Wystawę "Żywie Biełaruś! Niech Żyje Białoruś" można zobaczyć od poniedziałku do soboty, w godzinach pracy biblioteki, do 12 lutego, w Bibliotece Głównej przy ulicy Targ Rakowy 5/6.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Opinie (1) 1 zablokowana

  • No to lubimy bialorusinow skoro wystawe o niesprawiedliwosci i despotyzmie
    W ich kraju organizujemy

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Która z mitologicznych postaci przyczyniła się do powstania słynnej gdańskiej nalewki Goldwasser?