• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

"Żyją jak za szkłem" - wernisaż wystawy

"Żyją jak za szkłem" to wystawa amatorskich fotografii seniorek, które kochają uwieczniać codzienne chwile za pomocą obiektywu swojego aparatu telefonicznego. Zapraszamy na niezwykły wernisaż wystawy, której celem jest pokazać życie dokładnie takim, jakie jest na dany moment.

mar 9

sobota, godz. 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Dosłownie - pokazują świat za szkłem obiektywu i jednocześnie przez pryzmat swoich potrzeb i możliwości. Wystawa jest wielowymiarowa. Pokazuje wiele aspektów jakie można przekazać za pomocą fotografii. Samo słowo - amatorska - pochodzi od słowa - amator, a jego etymologia wywodzi się z łacińskiego "amore", co oznacza "miłość".

Nasze autorki bez obaw pokazują swoje zamiłowanie do pokazywania świata dosłownie takim, jakim go widzą i na tyle, na ile mogą uwiecznić jego obraz w danym momencie.

Szkło jest tematem przewodnim wystawy.
Szkło obiektywu aparatu telefonicznego.
Szkło, to również lustro - odbicie, odzwierciedlenie, obraz codzienności.
Szkło, może być tez zabezpieczeniem przed codziennością.
Szkło, to również pryzmat.

Nasze autorki pokazują życie za szkłem.
Szklane domy.
Życie po drugiej stronie lustra.
Lustro wody.
Życie z ich perspektywy spojrzenia. Pryzmat zdarzeń.

Dla każdej z nich fotografowanie to ich sposób na dokumentowanie życia, uwiecznianie tych jedynych takich momentów, które trwają tylko chwilę. Czasem to za krótko, by uchwycić to w sposób idealny i zgodny z zasadami fotografowania, lecz zawsze jest to wystarczająca ilość czasu, by pokazać radość i zadowolenie płynące z zatrzymanego w szklanym obiektywie kadru.

Fotografie są autorstwa Krystyny Bucholc oraz Ewy Bielickiej. Pomysłodawczynią oraz realizatorką wystawy jest Violetta Wiśniewska. Lider oraz współorganizacja projektu : Anna Stawska

Seniorki, na co dzień są aktywnymi uczestniczkami Domu Sąsiedzkiego. Wernisaż odbędzie się w Domu Bramnym (zwanym Domem Zarazy) w piątek, 1 grudnia w godz.16:00-17:30.

ZAPRASZAMY!
Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego.

Opinie

Sprawdź się

W jakiej placówce muzealnej znajduje się obraz "Morze" Michała Gorstkina Wywiórskiego?

 

Najczęściej czytane