• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zygmunt Magiera Octava Ensemble

Wydarzenie w ramach

Oktet wokalny OCTAVA Ensemble pod kierunkiem Zygmunta Magiery wystąpią w Ratuszu Staromiejskim w ramach festiwalu muzyki dawnej Actus Humanus - Resurrectio.

gru 7-11

środa - niedziela

Gdańsk, (różne lokalizacje)
bilety 50 - 150 zł
przedsprzedaż 30 - 120 zł
Kup bilet
mar 12

niedziela, godz. 17:00

bilety 149 - 159 zł
Kup bilet
Bartłomiej Pękiel
Missae

muzyka dawna - koncerty w Trójmieście


Missa Paschalis
Missa Pulcherrima
Dulcis amor Jesu
Audite Mortales

W wykonaniu:
OCTAVA Ensemble
Zygmunt Magiera - kierownictwo artystyczne

Zygmunt Magiera
Absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów dyrygentów chóralnych oraz uczestnik kursów mistrzowskich dla dyrygentów. Występował na najważniejszych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. Współpracował m.in. z Opera? Wrocławska?, Capellą Cracoviensis, Opera? Krakowska?, Chórem Polskiego Radia, Chórem i Orkiestra? Akademii Muzycznej w Krakowie, Krakowskim Chórem Kameralnym, Chórem Kameralnym Senza Rigore, Kantorei Sankt Barbara oraz Krakowskim Chórem Akademickim Uniwersytetu Jagiellon?skiego. W 2004 roku powołał do życia OCTAVA ensemble, którego jest szefem artystycznym. Jest również twórcą i dyrektorem artystycznym jedynego, całorocznego festiwalu muzyki dawnej na Śląsku ANNUM Festival. Ponadto zajmuje się działalnością pedagogiczną.

OCTAVA ensemble
Oktet wokalny, uznany przez krytyków muzycznych za jeden z najciekawszych zespołów wokalnych młodego pokolenia. Wielokrotny zwycięzca licznych festiwali i konkursów. Ich repertuar wykonawczy rozciąga się od twórczości renesansowej po muzykę najnowszą. Gościł na licznych festiwalach w Polsce i na świecie, współpracuje z najważniejszymi instytucjami kulturalnymi krajów Europy, Ameryki Północnej i Azji. Specjalizację OCTAVA ensemble stanowi muzyka XVI i XVII wieku. Zespół wpisuje się w trend historycznego wykonawstwa muzyki dawnej, interpretując repertuar przełomu renesansu i baroku. W ramach projektu "Ad radices musicae" oktet przywraca regularne wykonywanie kompozycji polifonicznych we właściwym dla nich kontekście liturgii przedsoborowej. W ich dorobku płytowym znajdują się m.in. nominowany do nagrody Fryderyk 2010 album Missa Pulcherrima Pękiela oraz wyróżniona w brytyjskim "Gramophone" Missa Octava Hasslera.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20-30 zł

Opinie

Sprawdź się

Który z czołowych polskich raperów na Fecie w 2009 roku oglądał bajki Teatru Klapa, czyli Koperek i Kminek?

 

Najczęściej czytane