stat

Życie to sztuka wyboru. Spotkanie #3 z Basilem Kerskim

Zapraszamy na spotkanie i rozmowę z Basilem Kerskim dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności w cyklu Życie to sztuka wyboru, w Sztuce Wyboru, 25 września o godz. 19.00.

Basil Kerski, kiedy w 2011 roku zostawał dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności, był w Gdańsku mało znany. Popierał go Paweł Adamowicz, a protestował przeciwko niemu m.in. Lech Wałęsa. Z Wałęsą szybko sobie Kerski poradził. Dziś jest jednym z głównych wrogów prawej strony sceny politycznej, która uważa, że dyrektor ECS reprezentuje wałęsową wersję historii Solidarności i że w Centrum za mało jest Anny Walentynowicz. Ale przyznanie Medalu Wdzięczności Fransowi Timmermansowi wiceszefowi Komisji Europejskiej to już było dla ludzi PiS za wiele. Solidarność chce odbierać ECS swój symbol i swoje logo. Kim jest Basil Kerski, który tak rozbudza polityczne emocje? Z pochodzenia pół Polak
i pół Irakijczyk, część życia spędził w Iraku, w Berlinie, a teraz mieszka też w Gdańsku. Co myśli o swoim miejscu w Europejskim Centrum Solidarności, o Gdańsku, Polsce, Solidarności, o władzy, polityce i historii, ale także o ludziach, tych stąd, tych u siebie, ale też o uchodźcach?

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Sołdek jako statek-muzeum zacumowany jest na stałe...?