• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Życie seksualne królewny (1 opinia)

teatr tańca
kasy:
58 555-22-35
wystawia:
Teatr Atelier Sopot
data premiery:
30 października 2011
4.8
5 ocen
Życie seksualne królewny, cz. II

Przekraczanie granic rodzajowych, technicznych i stylistycznych, wyzwalanie się z przypisanych tradycją środków wyrazu, interdyscyplinarność sztuk, psychodynamika procesu tworzenia - to główne elementy performatywno - wizualnych spektakli Marii Miotk. Tancerka stawia przed sobą wyzwanie sprawdzając, na ile możliwa jest realizacja dwóch osobnych dzieł, złożonych z identycznych składników. Z różną intencją, przesłaniem i dla różnej grupy odbiorców.

"Życie seksualne królewny" to ciąg dalszy opowieści (cz. I - "Królewna Sroka i świetlista kula"), to bajkowe "i żyli długo i szczęśliwie". Spektakl teatru tańca zostaje tu połączony z konwencją filmów przyrodniczych. Obserwujemy królewnę w jej naturalnym środowisku... - eksperyment ruchowy, polega na choreografii bez użycia rekwizytów, w czystej przestrzeni, do momentu pojawienia się pufa (sic!), który to puf zaczyna pochłaniać ruch, absorpcja ruchu jako metafora życia codziennego i bajkowej miłości.

Maria Miotk - tancerka, absolwentka filozofii i kulturoznawstwa UG, studentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Od 2005 roku tańczy w spektaklach Sopockiego Teatru Tańca. Pracowała także w balecie Państwowej Opery Bałtyckiej. Jak dotąd stworzyła cztery autorskie spektakle: powstały dzięki stypendium Województwa Pomorskiego dla twórców kultury: "Tierra de Luz", duet "Panna Młoda rozebrana przez swych kawalerów, jednak..." inspirowany obrazem Marcela Duchampa, "7 życzeń", oraz "Tajemniczą Śmierć Normy Baker". Taniec był także jej inspiracją w pracy magisterskiej pod tytułem "Ból jako przedmiot doświadczenia egzystencjalnego", pisanej pod kierunkiem prof. Bohdana Dziemidoka.

Reżyseria: Iwona Gilarska
Choreografia: Maria Miotk
Scenografia i reżyseria świateł: Grzegorz Ruta
Muzyka: ESWUA Michał Śliwecki
Tekst: Krzysztof Jaroń
Wideo: Julia Bui-Ngoc (Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice)
Kostiumy: Agnieszka Gruszka, Maria Miotk
Produkcja: Sopocka Scena Off de BICZ

Wykonanie:
Maria Miotk
Książę (video): Artem Manuilov (Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice)

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • recenzja (opinia sprzed 11 lat)

    a jak by to było w tłumaczeniu na język polski?

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery