• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Życia garść. Recital piosenek Anny Jantar - spektakl gościnny (7 opinii)

recital
kasy:
58 660-59-46
wystawia:
Teatr Miejski
6.8
18 ocen
Życia garść

ŻYCIA GARŚĆ - Anna Jantar w piosenkach i wspomnieniach, poświęcony jednej z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, której kariera, u szczytu sławy, została przerwana przez tragiczną śmierć w katastrofie lotniczej.

Anna Jantar to artystka niezwykła, doskonale znana kilku pokoleniom Polaków, której przeboje wpisały się złotymi zgłoskami w historię polskiej muzyki rozrywkowej. Jej piosenki zachwycają coraz młodszych słuchaczy, chociaż od tragicznej śmierci minęło ponad 30 lat.

W spektaklu, oprócz wielkich przebojów, takich jak: Nic nie może wiecznie trwać, Tyle słońca w całym mieście, Najtrudniejszy pierwszy krok, Ktoś między nami czy Gdzie są dzisiaj tamci ludzie prezentujemy utwory mniej znane, dzięki czemu możemy pokazać widzom pełniejszy, bo bardziej różnorodny obraz niezwykłej piosenkarki jaką była Anna Jantar.

Staranne i pełne finezji aranżacje muzyczne Jarosława Babuli prowadzą widza w świat muzycznej harmonii: od piosenek lirycznych i nastrojowych, po brzmiące rockowo, przez bossa novę, walc, jazz a nawet reagge po żywiołowy pop.

Wspomnienia, anegdoty i poezja tworzące opowieść w połączeniu z muzyką i śpiewem, tworzą koncert- impresję, chwilami zabawną i radosną, chwilami zadumaną i wzruszającą ale nade wszystko niosącą odbiorcy optymizm, uśmiech i pozytywne emocje.

Pomysłodawcami i twórcami koncertu są gdyńscy artyści związani z Teatrem Miejskim im. W Gombrowicza w Gdyni, znani widzom ze swoich dokonań artystycznych, teatralnych i telewizyjnych oraz działalności warsztatowej, szkoleniowej i edukacyjnej, aktorskie małżeństwo: Beata Buczek-Żarnecka i Mariusz Żarnecki. Obydwoje są absolwentami krakowskiej PWST im. L. Schillera. Związani z Gdynią  od 1990 roku (najpierw angażem w Teatrze Muzycznym za dyrekcji Jerzego Gruzy, a później z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza) na stałe wpisali się swoją, ponad dwudziestoletnią działalnością artystyczną, w przestrzeń kulturalną miasta.

Muzycy:
Zespół "Made in Heaven" w składzie:
Hubert Świątek - fortepian
Adam Zagrodzki - perkusja
Tomasz Przyborowicz - gitara basowa
Mariusz Świątek - saksofony
Aranże muzyczne: Jarosław Babula
Scenografia: Sabina Czupryńska

Wykonawcy:
Beata Buczek-Żarnecka - śpiew
Mariusz Żarnecki - narracja

Recenzja Trojmiasto.pl

Opinie (7) 1 zablokowana

 • to nieprawda (1) (opinia sprzed 10 lat)

  Nie wszystko musi być na poziomie klejonego You can dance, mam talent, czy must be the music. Spektakl i koncert zarazem jest dokładnie tym co czytamy w zapowiedzi. To Życia mała garść

  Spektakl o Annie Jantar. Piosenki artystki w nowoczesnych aranżacjach, przeplatanych wspomnieniami, anegdotami i poezją, w wykonaniu znanych trójmiejskich artystów.
  Wykonanie jedyne i niepowtarzalne...dlaczego? Ponieważ Beata Buczek Żarnecka jest nie tylko wspaniałą aktorką ale i wokalistką o przepięknej barwie głosu, szalenie kobiecej i seksownej. Jak zapowiada jest przyjaciółką Anny, zresztą jak każda Polka. Piosenki są rewelacyjnie wykonane, w zupełnie odmiennych aranżacjach Jarosława Babula. A muzycy? Profesjonalni z ogniem. Czego się spodziewaliście Państwo Anny Jantar, a może takich samych aranżacji jak w oryginale. To przecież byłby plagiat, chałtura. Artyści wykonali wspaniałą pracę wymagającą nie tylko talentu ale i inteligencji. Prawdziwą sztukę. Chętnie poszłabym jeszcze raz, tym bardziej, że miały powstać jeszcze aranżacje do największych hitów, ale chyba już niektórzy zrzucili to piękno i zdeptali :( Jakież to charakterystyczne dla nas Polaków: Jak nie po mojej myśli to trzeba zniszczyć... i tak wylewamy piękne "dzieci z kąpielą".

  • 9 4

  • no własnie (opinia sprzed 10 lat)

   idąc na Recital piosenek Anny Jantar , spodziewamy się wykonania jak Anna Jantar, jej głosu, jej wykonania, a nie zupełnie czegoś innego. Głos wokalistki owszem ładny, ale zupełnie nie pasujący do piosenek Anny Jantar, bardzo niski, śpiew na jednym poziomie, bardzo nisko, bez entuzjazmu, odspiewane i tyle,nie podobało mi się.

   • 1 1

 • zycia garsc (opinia sprzed 10 lat)

  Bardzo dziekuje za przeuroczy wieczor -spektakl 4.08.2014.Oczarowana jestem bardzo wysokim poziomem +cudowny głos+ wspaniali muzycy.gratulacje.

  • 3 0

 • słabizna (1) (opinia sprzed 10 lat)

  poziom...żenujący. aranże nieprzemyślane, szkoda czasu i energii,

  • 6 9

  • Witamy krytyka (opinia sprzed 10 lat)

   Chyba byliśmy na innym koncercie, aranżacje muzycznie super, narracja na wysokim poziomoie dobrze współgrająca z muzyką i śpiewem

   • 0 0

 • rozczarowanie (opinia sprzed 10 lat)

  Niestety bardzo słaby spektakl....

  • 5 9

 • uwaga na błąd (opinia sprzed 10 lat)

  Spektakl w dniu 15 marca jest grany w SALI KONCERTOWEJ ZARZĄDU MORSKIEGO PORTU GDYNIA, ul. Rotterdamska 9;

  Odpowiedź redakcji:

  Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery