Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Życia garść. Recital piosenek Anny Jantar - spektakl gościnny (7 opinii)

recital
kasy:
58 660-59-46
wystawia:
Teatr Miejski
6.8 18 ocen 1 10
Życia garść

ŻYCIA GARŚĆ - Anna Jantar w piosenkach i wspomnieniach, poświęcony jednej z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, której kariera, u szczytu sławy, została przerwana przez tragiczną śmierć w katastrofie lotniczej.

Anna Jantar to artystka niezwykła, doskonale znana kilku pokoleniom Polaków, której przeboje wpisały się złotymi zgłoskami w historię polskiej muzyki rozrywkowej. Jej piosenki zachwycają coraz młodszych słuchaczy, chociaż od tragicznej śmierci minęło ponad 30 lat.

W spektaklu, oprócz wielkich przebojów, takich jak: Nic nie może wiecznie trwać, Tyle słońca w całym mieście, Najtrudniejszy pierwszy krok, Ktoś między nami czy Gdzie są dzisiaj tamci ludzie prezentujemy utwory mniej znane, dzięki czemu możemy pokazać widzom pełniejszy, bo bardziej różnorodny obraz niezwykłej piosenkarki jaką była Anna Jantar.

Staranne i pełne finezji aranżacje muzyczne Jarosława Babuli prowadzą widza w świat muzycznej harmonii: od piosenek lirycznych i nastrojowych, po brzmiące rockowo, przez bossa novę, walc, jazz a nawet reagge po żywiołowy pop.

Wspomnienia, anegdoty i poezja tworzące opowieść w połączeniu z muzyką i śpiewem, tworzą koncert- impresję, chwilami zabawną i radosną, chwilami zadumaną i wzruszającą ale nade wszystko niosącą odbiorcy optymizm, uśmiech i pozytywne emocje.

Pomysłodawcami i twórcami koncertu są gdyńscy artyści związani z Teatrem Miejskim im. W Gombrowicza w Gdyni, znani widzom ze swoich dokonań artystycznych, teatralnych i telewizyjnych oraz działalności warsztatowej, szkoleniowej i edukacyjnej, aktorskie małżeństwo: Beata Buczek-Żarnecka i Mariusz Żarnecki. Obydwoje są absolwentami krakowskiej PWST im. L. Schillera. Związani z Gdynią  od 1990 roku (najpierw angażem w Teatrze Muzycznym za dyrekcji Jerzego Gruzy, a później z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza) na stałe wpisali się swoją, ponad dwudziestoletnią działalnością artystyczną, w przestrzeń kulturalną miasta.

Muzycy:
Zespół "Made in Heaven" w składzie:
Hubert Świątek - fortepian
Adam Zagrodzki - perkusja
Tomasz Przyborowicz - gitara basowa
Mariusz Świątek - saksofony
Aranże muzyczne: Jarosław Babula
Scenografia: Sabina Czupryńska

Wykonawcy:
Beata Buczek-Żarnecka - śpiew
Mariusz Żarnecki - narracja

Recenzja Trojmiasto.pl

Niebawem rusza Scena Letnia w Orłowie Niebawem rusza Scena Letnia w Orłowie

Niebawem rusza Scena Letnia w Orłowie (10 opinii)

Wyjątkowo szybko, bo już 20 czerwca rusza w tym roku Scena Letnia w Orłowie . Będzie to...

11 czerwca 2015

Opinie (7) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery