• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zwierzęta i morze - wystawa w Klifie

Już od 7 maja w gdyńskiej Galerii Klif będzie można oglądać nową wystawę fotografii z archiwum Muzeum Miasta Gdyni. Ekspozycja Zwierzęta i morze prezentuje 15 zdjęć pochodzących z lat 1921 1983 i będzie dostępna dla odwiedzających do 28 czerwca.

16 lipca 2022 - 31 marca 2023

Sopot,
bilety 12 zł
ulgowy 10 zł
Zwierzęta towarzyszą ludzkości od wieków, będąc ważnymi uczestnikami życia codziennego, czego doskonałym przykładem są fotografie ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. Psy, koty, małpy, papugi i albatrosy to tylko część wspaniałego zwierzyńca, który stanie się bohaterem kolejnej wystawy Muzeum Miasta Gdyni w Galerii Klif. Unikatowe archiwalne fotografie ukażą niezwykłą więź łączącą ludzi i zwierzęta na plażach, gdyńskich ulicach czy statkach. Załogi często zabierały w rejs psy, koty czy egzotyczne zwierzęta, które stawały się kompanami podróży, a często wręcz członkami załogi.

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających w wydzielonej przestrzeni ekspozycyjnej na parterze centrum. Fotografie będą rozmieszczone w taki sposób, aby oglądający mieli komfort i przestrzeń do ich podziwiania.

Plany wystawiennicze w Galerii Klif

Zwierzęta i morze jest ósmą wystawą zorganizowaną przez Muzeum Miasta Gdyni i Galerię Klif. W roku 2021 obie instytucje zaplanowały cztery nowe ekspozycje poruszające tematykę związaną ze sztuką, jak i tym z czym Gdynia jest nierozerwalnie związana - z morzem.

Oprócz wystawy Zwierzęta i morze, latem w sali wystawienniczej Galerii Klif zaprezentowane zostaną fotografie przybliżające twórczość Eryki i Jana Drostów, jednego z najciekawszych tandemów projektanckich w powojennej historii wzornictwa szkła. Ekspozycja (Twoje) Szklane Historie, prezentująca zbiory mieszkańców Gdyni i przez nich współtworzona, będzie idealną okazją do przyjrzenia się swojej kolekcji szkieł użytkowych, kieliszków, filiżanek czy wazonów.

Jesienią i zimą pokazana zostanie kolekcja zbiorów Muzeum Miasta Gdyni związana z portem. W przestrzeni wystawienniczej Galerii Klif zobaczymy historię Gdyni w kontekście postaci Tadeusza Wendy oraz ekspozycję, na której zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z towarami, jakie przywożone były z różnych części świata do gdyńskiego portu.

Opinie

Sprawdź się

Sołdek jako statek-muzeum zacumowany jest na stałe...?