• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Zwierzenia bezrobotnego aktora - spektakl gościnny (1 opinia)

spektakl dramatyczny
kasy:
690-424-284
wystawia:
Teatr BOTO
czas trwania:
1 godz. 30 min. (bez przerw)
w ramach wydarzenia:
Scena Letnia Teatru BOTO
10
2 oceny
Zwierzenia bezrobotnego aktora
Marcin Zarzeczny

Dworek Sierakowskich ul. Czyżewskiego 12 Sopot

"Zwierzenia bezrobotnego aktora" to spektakl autorski Marcina Zarzecznego. Jest to inicjatywa bezrobotnego aktora, który tworzy przedstawienie w unikatowy sposób - nie posiadając żadnych środków tworzy przedstawienie na oczach widzów. W ciągu pięć miesięcy odbyło się już szesnaście takich prób w Zabrzu, Katowicach, Krakowie, Pszczynie, Cieszynie, Gnieźnie i Warszawie w ramach programu "Tournee bezrobotnego aktora po Polsce". Każda kolejna próba wzbogacona jest o nowe elementy.

"Zwierzenia bezrobotnego aktora. Czyli komedia życiowa na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego" to tekst opowiadający prawdziwe wydarzenia z życia pewnego bezrobotnego artysty. To historia o determinacji i walce o realizację marzeń. O ważnych rzeczach mówi się tu w sposób lekki, bez użalania się nad losem bezrobotnego. W scenariuszu zawarty jest opis doświadczeń bohatera związanych z poszukiwaniem pracy. Nie one są tu jednak najważniejsze, a sposób w jaki reaguje na nie bohater próbując myśleć tylko pozytywnie i patrzeć na trudne sytuacje z humorem i ogromnym dystansem.

Tekst nie jest napisany w klasyczny sposób opierający się na misternej budowie dramaturgii. W zasadzie tej dramaturgii jest tutaj niewiele. Ważniejsze od niej jest zbudowanie atmosfery intymnej rozmowy bohatera z widzem podobnej do rozmowy przyjaciół. Choć prapremiera "Zwierzeń bezrobotnego aktora" jeszcze się nie odbyła, to monodram otrzymał już zaproszenia na ważne polskie festiwale: XII Festiwal Współczesnej Dramaturgii "Rzeczywistość przedstawiona" (organizowany przez Teatr Nowy w Zabrzu) oraz na Lato w Malarni (organizowane przez Teatr Śląski w Katowicach-odbędą się cztery pokazy).

Otwarte próby "Zwierzeń bezrobotnego aktora" odbyły się już w:
-Akademii Teatralnej w Warszawie
-Śródmiejskim Domu Kultury w Warszawie
-Bellmer Cafe/Teatrze Śląskim w Katowicach
-Klubie Bill Hickman podczas Bezrobotny aktor Fest!, którego byłem inicjatorem i nad którym patronat honorowy objął Prezes ZASPu, Olgierd Łukaszewicz oraz Radio Kraków
-Teatrze Rampa w Warszawie, gdzie bezrobotny aktor otrzymał głos podczas Międzynarodowego Dnia Teatru
-SDK podczas Dni Teatru Na Mokotowie
-ZASPie w Warszawie
-Teatrze Nowym w Zabrzu na zaproszenie Dyrektora Naczelnego owego Teatru
-w Pszczynie na Festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna
-w Klubokawiarni Resort, Warszawa
-w MokkaCafe w Cieszynie
-na II Królewskim Festiwalu Artystycznym w Gnieźnie.

Kolejne występy odbędą się w Katowicach w Teatrze Śląskim; w Sopocie w Dworku Sierakowskich oraz w Krakowie w Teatrze Łaźnia Nowa.

Opinie (1)

  • Warto! (opinia sprzed 10 lat)

    Śledzę Marcina już od jakiegoś czasu. Może dlatego, że też jestem bezrobotnym aktorem... :P Ale na prawdę warto ! Bardzo ciekawy facet !

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery