• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zwiedzanie zaplecza muzealnego oraz koncert Po prostu + Maczety

Wydarzenie w ramach

Muzeum Miasta Gdyni od zaplecza (od 11:00) obowiązują zapisy na www.openhousefestival.com
Co kryją zakamarki muzealne, tajemnicze korytarze i portale? Gdzie pracują muzealnicy, nawet wtedy gdy muzeum jest zamknięte? Podczas festiwalu Open House Gdynia Marta Borowska z Działu Projektów Muzeum Miasta Gdyni oprowadzi uczestników po niewidzialnej na co dzień przestrzeni muzeum, które obchodzi w tym roku 40-lecie. Muzeum Miasta Gdyni dokumentuje i bada historię miasta, pokazuje czym jest nowoczesny dizajn, prezentuje najciekawsze dzieła sztuki twórców z całego świata i skupia jak w soczewce gdyńską energię.

Koncert Po Prostu (support: Maczety) - godzina 18:00 obowiązują zapisy na www.openhousefestival.com

Nie trzeba przedstawiać tego zespołu fanom Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej.
W Muzeum Miasta Gdyni, w sąsiedztwie nieistniejącej już Rock Cafe Buda, wystąpi kultowy zespół Po Prostu.

Prosta gra, prosty rytm, proste bicie, prosta gra. Mam syfiasty głos i nie umiem śpiewać śpiewał wokalista zespołu Szczepan w jednym z utworów grupy, która oryginalnym imageem oraz sposobem bycia i gry do dziś inspiruje kolejne pokolenia muzyków punkowych, post-punkowych i innych Po Prostu łączy!
Przed formacją wystąpi młody zespół Maczety, punkowa nowa twarz z Gdyni (a konkretnie z dzielnicy Działki Leśne). Pomimo świeżego dorobku była już prezentowana m.in. w audycji Krzysztofa Grabowskiego (Dezerter) w Radio Nowy Świat, a świat stoi przed nimi otworem.

Opinie

Sprawdź się

Autorzy obrazów holenderskich i flamandzkich XVII w. często inspirowali się pracami wcześniejszych znanych mistrzów, takich jak: