• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Zwiedzanie Starej Apteki w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Teatr Wybrzeże bierze udział w IX. Edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Z tej okazji serdecznie zapraszamy w niedzielę, 9 października na zwiedzanie Starej Apteki, a także na warsztat z kreatywnego pisania.

Skąd się wzięła nazwa Stara Apteka i do czego kilka wieków temu służył teren obecnej nowej sceny? Jakie ślady średniowiecznych fortyfikacji przetrwały do dziś? Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia j sceny Teatru Wybrzeże, a także odrestaurowanego budynku Starej Apteki! Trasa zwiedzania uwzględnia scenę, widownię, garderoby, salę prób, a także foyer. W programie m.in. pokaz elektroakustyczny, ciekawostki archeologiczne i... historyczne piguły!

Czas trwania wycieczki wynosi ok. 90 minut

Warsztat INNYM OKIEM, scena Stara Apteka, godz. 15:00
Powiadają, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Sprawdzimy to na przykładzie Starej Apteki! W trakcie warsztatu przyjrzymy się wspólnie zakamarkom budynku i opiszemy go z innej niż własna perspektywy. Rozwiniemy umiejętności z zakresu kreatywnego pisania, a także sprawdzimy, co zmienia się w sposobie opowiadania w zależności od tego, kto jest narratorem. Warsztat poprowadzi Weronika Łucyk, czas trwania wynosi ok. 90 minut.

Ilość miejsc ograniczona. Koszt udziału: 5 zł

Bilety do nabycia online (www.bilety.teatrwybrzeze.pl/) lub w kasach teatru (bilety@teatrwybrzeze.pl, tel. 58 551 50 40, 519 155 636)
Każdy zakupiony bilet zapewnia zniżkę w wysokości 5 zł na spektakle prezentowane na scenach Teatru Wybrzeże do 30 grudnia 2022 r.

O Dniach Otwartych Funduszy Europejskich

IX. edycja DOFE
odbędzie się w dniach 7-9 października. Akcja DOFE jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą dotacji unijnych, w ramach których sfinansowano m.in. scenę Stara Apteka. W tym roku wydarzenie również odbędzie się w formie hybrydowej. Więcej informacji na stronie: www.dniotwarte.eu

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    5 zł
Ilość miejsc ograniczona.
paź 3

poniedziałek, godz. 18:00

Gdańsk, al. Grunwaldzka 100/4
Wstęp wolny

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywa się styl architektoniczny, którego przykładem jest Zielona Brama w Gdańsku?