• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zuzanna Przybyla | Kim się nie stałam

Wystawa młodej absolwentki gdańskiej ASP oscyluje wokół zagadnienia tożsamości, akceptacji swojej twórczej postawy opierającej się na zwątpieniu i wypieraniu znanych sobie schematów. Modus operandi Przybyly to kontynuacja rozpoczętego na studiach malarstwa; artystka zachowuje konsekwencję w doborze medium. Przewrotna postawa młodej malarki polega na negacji wszystkiego, co wiąże się z oczekiwaniami wobec niej - statusu materialnego, społecznego dostosowania się do świata opartego na iluzji komercyjnego sukcesu.

mar 17

niedziela, godz. 19:00

Sopot,
Wstęp wolny

29 lutego - 7 kwietnia 2024

Gdańsk,
Wstęp wolny
()Obiecuję, że nie skończę siebie zaskakiwać i że się sobą zawiodę po raz dziesiąty, dwudziesty, siedemdziesiąty siódmy raz po to, aby poznać tą, którą stać się nie chcę i tę którą się stałam.- Zuzanna Przybyla.

Kuratorka Agata Nowosielska

Zuzanna Przybyla zajmuje się głównie malarstwem, instalacją oraz animacją. W 2023 r. obroniła tytuł magistry sztuki w pracowni dr. hab. Prof. Krzysztofa Polkowskiego na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku.

Jej prace można było oglądać na jej solowej wystawie Ślad (2022, Gdańsk), dwukrotnie na czeskim festiwalu Jinčí čin (2022, 2021, Jiczyn) oraz na wielu zbiorowych wystawach polskich jak i międzynarodowych, m. in. Antropocen (2022, Poznań), Face2Face (2022, Gdańsk), Get lost (2022, Gdańsk). W 2022 została członkinią Dublińskiego kolektywu Cur8 z którym wspólnie przeprowadziła kilka akcji performatywnych na ulicach stolicy Irlandii.

Zuzanna poprzez sztukę i proces twórczy przepracowuje swoje emocje i konfrontuje je ze światem zewnętrznym. Podjęte przez nią tematy oscylują pomiędzy relacjami z własnym ciałem, samotnością, poszukiwaniem własnej tożsamości.

Opinie

Sprawdź się

Która instytucja kultury jest organizatorem festiwalu FETA?

 

Najczęściej czytane