• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana

Zuzanna Bartoszek Autoportret (Anatomia poetki)

Autoportret (Anatomia poetki) Zuzanny Bartoszek to wystawa obrazów na papierze i płótnie z ostatnich dwóch lat. Tytuł wystawy pochodzi od jednego z pokazywanych na niej gwaszów. Cechą charakterystyczną twórczości Bartoszek jest chęć oddania stanów wewnętrznych. Tak o swoich pracach mówi artystka: W obrazach szukam metafor, podobnie jak szukam ich w wierszach. Komponowanie obrazu zbliżone jest do pisania poezji, polega na zbieraniu elementów i nadawaniu im takiej ekspresji, by tworzyły razem jakąś tajemnicę, zagadkę. Inspiruję się malarstwem mistycznym. Chciałabym, aby wystawy wywoływały przeżycia duchowe. Staram się organizować przestrzeń galerii tak, by sprzyjała skupieniu i medytacji nad obrazami.

Oprócz gwaszów i obrazów olejnych, w formie nagrań prezentowane będą wiersze Zuzanny Bartoszek. Wystawie towarzyszyć będzie premiera katalogu z obrazami i poezją. Z książki pochodzi prezentowany powyżej wiersz.

Zuzanna Bartoszek - urodzona w roku 1993 w Poznaniu. Poetka, artystka. Swoje prace wystawiała m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Kunsthalle w Zurychu, Cell Project Space w Londynie, Kevin Space w Wiedniu, Arsenic w Lozannie, Galerii Pina w Wiedniu, Galerii Serce Człowieka w Warszawie. Publikowała na łamach Twórczości, Małego Formatu, Wizji, Dwutygodnika, Lampy, Czasu Kultury, Biura Literackiego, Fabulariów. W roku 2016 ukazał się jej debiutancki tomik wierszy Niebieski Dwór nakładem wydawnictwa Disastra. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Patroni medialni:
- Trojmiasto.pl
- Artinfo.pl
- Gdansk In Your Pocket
- Radio TOK FM
- Prestiż Magazyn Trójmiejski
- Pomorskie

Opinie

Sprawdź się

W jakim okresie obecna główna jednostka Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, czyli Ratusz Głównego Miasta, spełniał funkcję siedziby władz Gdańska?