stat
PATRONAT

Zuza Gadomska | Technicolor | Wystawa ilustracji (1 opinia)

"Technicolor - wczesny proces obróbki materiału światłoczułego dający w efekcie naturalny choć zbyt mocno nasycony obraz kolorowy, (...). Znany i doceniany za intensywność i nasycenie kolorów". Zapraszamy na wystawę prac Zuzy Gadomskiej.

27 maja - 15 sierpnia 2021

bilety 1-18 zł
TECHNICOLOR to wystawa ilustracji architektury składająca się z nowych prac Zuzy Gadomskiej. Wszystkie ilustracje zostały stworzone z myślą o wystawie. Tytuł wystawy został zaczerpnięty ze świata filmu. Technikolor to proces, który nadawał obrazowi filmowemu jaskrawsze niż w rzeczywistości odcienie i to zainspirowało ilustratorkę do prowadzenia zupełnie nowych palet kolorystycznych w świat architektury. Tematem wystawy są głównie obiekty architektoniczne z XX wieku i nurt modernistyczny. To on nadał nowe życie architekturze. Teraz artystka stara się odświeżyć nasze postrzeganie obiektów tego okresu. 

Zuza Gadomska- ilustratorka i graficzka pracująca w Trójmieście. Stała się ilustratorką ponieważ okazało się, że nie chce być Skandynawistką ani Architektką (jest absolwentką Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej). Kompletny samouk, więc uczyć się będzie całe życie. Zakochana w modernistycznej architekturze i dobrej typografii. 

Jej prace można zobaczyć tutaj: 

https://www.behance.net/zuzannagadomska
https://www.instagram.com/zuza.gadomska/
https://www.facebook.com/zuzagadomskailustracje/

Opinie (1)

  • prace pani Zuzy są super :)

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Kiedy powstało Akwarium Gdyńskie?