• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Zuchwała historia z zakurzonej półki

teatr lalek teatr dla dzieci
kasy:
58 351-15-12
wystawia:
Teatr Gdynia Główna
czas trwania:
50 min.
data premiery:
16 listopada 2019
5.7
3 oceny
Zuchwała historia z zakurzonej półki
Grzegorz Kujawiński

Preferencje wiekowe: 6+

W Krainie Poczytności, czyli świecie zamieszkanym przez książki, drgają kartki i trzęsą się ze strachu grzbiety. Bezlitosny i zyskujący popularność Tyran nawołuje do zniszczenia wszystkich dzieł o dobrym zakończeniu. Czy ktoś zdoła mu się przeciwstawić i przywrócić ład w krainie słowa. Na czele książkowego ruchu oporu stanie Dziewczynka/ Książka, samotne dzieło, które nie pamięta swoich rodziców i pozbawione jest tytułu i zakończenia. W poszukiwaniu swojego finału odwiedzi Dom Spokojnej Starości dla Książek, poprosi o radę Encyklopedię i nawiąże kontakt z Bojownikami. To nie wszystkie wyzwania stające przed Dziewczynką, na starym papirusowym zwoju została bowiem spisana przepowiednia, która może mówić właśnie o niej. Czy Książce bez zakończenia uda się wypełnić przeznaczenie?

Ten aktorsko-lalkowy spektakl skierowany do widzów od lat 6, który mówi o odpowiedzialności, zachęca do samodzielnego myślenia oraz kwestionowania narzuconych zasad. Wciągające niczym fascynująca lektura przedstawienie przypomni także słuszność przekonania, że nie warto oceniać książki po okładce.

Nowa sztuka dla dzieci i dorosłych od twórców "Dzielnego kapitana Ahaba".Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Kujawiński
Scenografia: Bartosz Dobrowolski, Grzegorz Kujawiński
Lalki: Kinga Tomaszewska-Smolarczuk
Stroje lalek: Marta Ubysz
Muzyka: Maciej Buszman
Światło: Marzena Chojnowska

Obsada:
Małgorzata Polakowska, Jakub Grzybek/Piotr Rogalski, Dorian Zypper, Oliwer Zypper

-----

Grzegorz Kujawiński - absolwent wydziału Organizacji Sztuki Filmowej w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi. Przez lata związany z Teatrem Nowym w Łodzi oraz Sopocką Sceną Off de BICZ. Od 2013 roku współpracuje z Teatrem Gdynia Główna. Na co dzień zajmuje się promocją i działaniami PR. W 2017 roku debiutował jako reżyser spektaklem "Dzielny kapitan Ahab" insp. "Moby Dickiem" Hermana Melville'a.

Małgorzata Polakowska - aktorka Teatru Gdynia Główna. Absolwentka Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego (2014) oraz Akademii Teatru Alternatywnego przy Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (2016). W Teatrze Gdynia Główna można ją zobaczyć w spektaklach: "Burmistrz","Od Wesela do Wesela", "Tchórz! ...dważna tragikomedia ", "Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku", " Bajka o bajce. Szczęśliwy koniec". Koordynatorka i animatorka projektów społeczno-kulturalnych w Stowarzyszeniu "FEERIA" i Fundacji "Klinika Kultury".

Jakub Grzybek - aktor - eksternista z dyplomem Zwiazku Artystow Scen Polskich. Praktykę teatralną rozpoczynał w Teatrze Miejskim Witolda Gombrowicza w Gdyni u boku Jerzego Bielunasa i Jana Szurmieja. Współpracował m. in. z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu i pełnił role etatowego aktora w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Laureat nagród aktorskich za role w spektaklach "zrozumieć Giaura" i "dzień 85" do których skomponował muzykę. Serialowy Jaro Wiśniewski w Wydziale Sprawiedliwych. Perkusista i literat. Bibliofil. Zwycięzca poetyckich slamów i konkursów jednego wiersza. Na polu edukacji współpracuje z dziećmi i młodzieżą poprzez warsztaty i terapie zajęciową. Gdyby nie teatr miał zostać koszykarzem.

Dorian Zypper - Student III roku Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na UG. Do Teatru Gdynia Główna dołączył jako członek Teatru Młodych. Wystąpił w spektaklu "Męczeństwo Piotra Ohey'a" na podstawie tekstu Sławomira Mrożka w reż. Małgorzaty Polakowskiej oraz Przemysława Jurewicza, spektaklu teatru forum "Kanał" oraz w akcjach aktorskich i szczudlarskich. W spektaklu "Dzielny Kapitan Ahab" w reż. Grzegorza Kujawińskiego zadebiutował jako lalkarz.

Oliwer Zypper - Obecnie studiuje wiedzę o filmie i kulturze audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Z teatrem Gdynia Główna związał się poprzez projekt Teatr Młodych, gdzie szkolił się w sztuce szczudlarskiej oraz aktorskiej. Wystąpił w spektaklu plenerowym "Masska" insp. tekstem Stanisława Lema w reż. Ewy Ignaczak i Idy Bocian, spektaklu ""Męczeństwo Piotra Ohey'a"" wg tekstu Sławomira Mrożka. w reż. Małgorzaty Polakowskiej i Przemysława Jurewicza oraz w spektaklu "Dzielny Kapitan Ahab" w reż. Grzegorza Kujawińskiego.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery