• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Zuchwała historia z zakurzonej półki

teatr lalek teatr dla dzieci
kasy:
58 351-15-12
wystawia:
Teatr Gdynia Główna
czas trwania:
50 min.
data premiery:
16 listopada 2019
6.5
4 oceny
Zuchwała historia z zakurzonej półki
Grzegorz Kujawiński

Preferencje wiekowe: 5+

W Krainie Poczytności, czyli świecie zamieszkanym przez książki, drgają kartki i trzęsą się ze strachu grzbiety. Bezlitosny i zyskujący popularność Tyran nawołuje do zniszczenia wszystkich dzieł o dobrym zakończeniu. Czy ktoś zdoła mu się przeciwstawić i przywrócić ład w krainie słowa? Na czele książkowego ruchu oporu stanie Dziewczynka/Książka, samotne dzieło, które nie pamięta swoich rodziców i pozbawione jest tytułu i zakończenia. W poszukiwaniu swojego finału odwiedzi Dom Spokojnej Starości dla Książek, poprosi o radę Encyklopedię i nawiąże kontakt z Bojownikami. To nie wszystkie wyzwania stające przed Dziewczynką, na starym papirusowym zwoju została bowiem spisana przepowiednia, która może mówić właśnie o niej. Czy Książce bez zakończenia uda się wypełnić przeznaczenie? Aktorsko - lalkowy spektakl mówiący o odpowiedzialności, zachęcający do samodzielnego myślenia oraz kwestionowania narzuconych zasad. Wciągające niczym fascynująca lektura przedstawienie przypomni także słuszność przekonania, że nie warto oceniać książki po okładce. Sztuka dla dzieci i dorosłych od twórców "Dzielnego kapitana Ahaba".

Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Kujawiński
Scenografia: Bartosz Dobrowolski, Grzegorz Kujawiński
Lalki: Kinga Tomaszewska-Smolarczuk
Stroje lalek: Marta Ubysz
Muzyka: Maciej Buszman
Światło: Marzena Chojnowska

Obsada:
Małgorzata Polakowska, Piotr Rogalski, Dorian Zypper, Oliwer Zypper

Recenzja Trojmiasto.pl

 • Przypadki Pałacu Kultury i nie tylko. Trwa plenerowy Festiwal Pociąg do Miasta
  Po deszczowym poniedziałku dla artystów i publiczności szóstej odsłony Festiwalu Pociąg do Miasta w Gdyni wyszło słońce. Jednym ze spektakli zaproszonych na tegoroczną odsłonę, opatrzoną hasłem "Stacja Miasto", jest "PeKiN" poświęcony Pałacowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie i historii Polski w pigułce. Kolejne festiwalowe spektakle grane będą w różnych punktach Gdyni do 8 sierpnia. Wstęp wolny.
  5 sierpnia 2020 (10 opinii)
 • Nie tylko dla zuchwałych. Po premierze "Zuchwałej historii"
  W Teatrze Gdynia Główna odbyła się prapremiera spektaklu "Zuchwała historia z zakurzonej półki" według scenariusza i w reżyserii Grzegorza Kujawińskiego. Ten aktorsko-lalkowy spektakl dla dzieci to nowa propozycja twórców sztuki pt. "Dzielny kapitan Ahab", której premiera odbyła się przed dwoma laty, a z którą obecna premiera ma wiele cech wspólnych.
  18 listopada 2019 (7 opinii)

Przeczytaj także

 • Harry Potter, dyniowe warsztaty czy teatr. Wydarzenia dla najmłodszych na weekend
  Warsztaty dyniowe, magiczny dzień z Harrym Potterem, a może wizyta w teatrze - co chcecie robić w ten weekend? Podpowiadamy, dokąd warto się wybrać, a w naszym Kalendarzu na pewno znajdziecie jeszcze wiele ciekawych wydarzeń.
  21 października 2022 (5 opinii)
 • Planuj Tydzień: Ania Dąbrowska, Vader, muzyka filmowa, kabaret, wystawa kotów
  Zanim się obejrzeliśmy, minęła już połowa lutego. Co przyniesie ta druga? W dniach od 17 do 23 lutego czekają nas ciekawe koncerty, spotkania, stand-up czy zbiórka charytatywna na rzecz schroniska dla zwierząt. Przed nami także spektakle, pokazy filmowe i warsztaty naukowe.
  17 lutego 2022 (25 opinii)
 • Ferie 2022. Warsztaty, spektakle, gry i inne atrakcje dla dzieci w Trójmieście
  Warsztaty, czytania, spektakle, zabawy, gry i konkursy, a także wiele innych atrakcji przygotowują dla dzieci i młodzieży na ferie instytucje kultury w Trójmieście. Z powodu epidemii obowiązywać może ograniczona liczba uczestników, zapisy lub inne zasady, dlatego warto wcześniej sprawdzić informacje. Część zajęć jest bezpłatna. Tegoroczne ferie zimowe w naszym województwie odbywają się od 14 do 27 lutego. Sprawdziliśmy, jaką ofertę mają na ferie trójmiejskie teatry, muzea i biblioteki.
  27 stycznia 2022 (5 opinii)

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery