Wiadomości

Zoo, teatr czy naukowe warsztaty? Zaplanuj z nami rodzinny weekend

W gdańskim zoo poznacie wiele ciekawostek związanych z fokami i pingwinami.
W gdańskim zoo poznacie wiele ciekawostek związanych z fokami i pingwinami. fot. Piotr Hukało/Trójmiasto.pl

Przed nami weekend pełen atrakcji. Dokąd się wybierzecie? Do teatru na premierę bajki dla dzieci? Na warsztaty czy do zoo? Sprawdźcie nasze propozycje na najbliższe dni.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:Premiera w Konsulacie KulturyZaczynamy od nowego spektaklu dla dzieci, na który zaprasza Konsulat Kultury. "Pręcik" w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego to spektakl, który porusza ważny i zarazem trudny temat - odchodzenia. W sposób odpowiedni dla młodego widza (spektakl dla dzieci od pięciu lat) pomaga w rozpoczęciu rozmowy o emocjach, które towarzyszą nam w związku z utratą bliskiej osoby. Tytułowy pręcik to - w dziecięcym uproszczeniu - serce, które każdy z nas nosi w piersi. Na scenie zobaczycie zabawki, które wyruszają w podróż, aby odnaleźć dziewczynkę, która w nocy zniknęła ze swojego pokoju. W spektaklu jest dużo tańca, śpiewu oraz - dzięki akompaniamentowi wiolonczelisty - muzyki na żywo. Po spektaklu odbywają się krótkie warsztaty z psycholożką, która pomaga dzieciom zrozumieć przesłanie spektaklu. Sobota, godz. 17 (premiera), niedziela, godz. 11 i 16. Bilety: 30 zł.

Idziemy do zooZapraszamy w teren. Mamy dla was trzy pomysły, dzięki którym łykniecie trochę świeżego powietrza. W sobotę w gdańskim zoo odbędzie się Rodzinny piknik z fokami i morsami. Podczas treningu medycznego fok (godz. 11) opiekunowie opowiedzą o ciekawostkach z życia Elwisa, Giki, Rei i Olka. Pół godziny później w sali edukacyjnej posłuchacie prelekcji o ssakach morskich. Dodatkowo w godz. 12-14:30, przy chatce Góralce, gdański Klub Morsów wskoczy do lodowatej wody. Będziecie mogli posłuchać ich opowieści o korzyściach płynących z zimnych kąpieli oraz porad na temat morsowania. O godzinie 13:30 odbędzie się z kolei pokaz karmienia pingwinów z prelekcją opiekunów kolonii. Sobota, godz. 11-14:30, wstęp w ramach biletu (10-15 zł).

Poznajemy Wyspę SobieszewskąDruga z propozycji na wyjście z domu to Piesza wędrówka z rodziną. Tym razem w grupie aktywnych rodzin możecie poznać sekrety Sobieszewa. Wędrówka przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi od ok. szóstego roku życia. Miejsce zbiórki i meta jest w tym samym miejscu - przy Zbiorniku Wody Kazimierz. W czasie przechadzki zagłębicie się w wiecznie zielone bory nadmorskie Wyspy Sobieszewskiej. Oprócz malowniczych lasów iglastych na bursztynowej wyspie będziecie mieli okazję przejść się kameralną, pozbawioną tłumów plażą. W drodze powrotnej natomiast wdrapiecie się na najwyższe tutejsze wzniesienie - liczącą aż 32 m n.p.m. Górę Orlą. Niedziela, godz. 10-13:30. Wstęp wolny.

Z dziećmi do lasuWiecie, co to jest bushcraft? W wielkim skrócie to wiedza i umiejętności wykorzystywania naturalnych zasobów, które pozwalają przetrwać i żyć na łonie natury w zgodzie z otoczeniem. Leśna Baza Wilczek zaprasza rodziców wraz z dziećmi w wieku 6-12 lat na spotkanie z naturą. Spotkania rozpoczynają się i kończą na terenie bazy, a wyprawy do lasu są prowadzone na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To zajęcia na świeżym powietrzu i odbywają bez względu na warunki atmosferyczne, dlatego należy przygotować odpowiednią odzież i obuwie. Sobota, godz. 11-14. Koszt: 40 zł/dziecko, 60 zł dwoje dzieci. Obowiązują zapisy poprzez profil organizatora.

Naukowy weekendWracamy pod dach. W Experymencie odbędą się w ten weekend warsztaty pt. "Weekend na Antarktydzie". Edukatorzy opowiedzą wam m.in. o waleniach i ich wędrówkach. Dzięki własnoręcznie wykonanym doświadczeniom poczujecie namiastkę warunków, w jakich żyją te niezwykłe zwierzęta i poznacie odpowiedź na odwieczne pytanie: czy nie jest im tam zimno? Zajęcia dla dzieci od sześciu lat. Sobota, niedziela, godz. 15. Bilety: 12 zł.

Opinie (16)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07

sierpnia

Kino Letnie w Orłowie - 10.... Gdynia, Scena Letnia w Orłowie

07

sierpnia

Jarmark św. Dominika 2020 Gdańsk, Targ Węglowy

21

sierpnia

Muzyczne Lato Vol. 5 - Faza... Gdańsk, Stary Maneż

Rozrywka

50 zł za toaletę? Restauracje nie chcą klientów "na gapę"
Nawet 50 zł za toaletę w lokalu
Walka ze sztuką uliczną w Gdańsku się zaognia. Artyści: nie przestaniemy grać!
Walka ze sztuką uliczną się zaognia

Kulinaria

Do restauracji z pupilem. Lokale przyjazne zwierzętom
Lokale przyjazne zwierzakom
Okiem dietetyka: domowe lody bez cukru
Jak zrobić domowe lody bez cukru?

Sprawdź się

Co to są rzygacze?