• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zobacz ptaka. Spotkanie autorskie z przyrodnikiem Jackiem Karczewskim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z przyrodnikiem Jackiem Karczewskim, który podzieli się ze słuchaczami swoją rozległą wiedzą i ciekawostkami o ptakach. Spotkanie opatrzone jest tytułem Zobacz ptaka, co jest nawiązaniem do najnowszej książki Jacka Karczewskiego, ale również zachętą, by zauważyć i dostrzec te fascynujące zwierzęta. Rozmowę z gościem poprowadzi Karolina Osowska.

Wydarzenie towarzyszące wystawie Ptaki polskie udostępnionej dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Jestem na pTAK!

Jacek Karczewski - przyrodnik, aktywista i promotor przyrody. W 2019 roku ukazała się jego pierwsza książka Jej Wysokość Gęś. Opowieści o ptakach, a już w marcu 2020 r. pojawiła się kolejna Noc Sów. Opowieści z lasu. Częsty gość programów i audycji radiowych poświęconych przyrodzie; autor licznych publikacji i artykułów (m.in. cyklu Wakacje z ptakami w Kwartalniku Przekrój) oraz większości wydawnictw Ptaków Polskich stowarzyszenia, z którym związany jest od samego początku jako jego współzałożyciel i do niedawna wieloletni prezes zarządu. Pomysłodawca i główny copywriter większości realizowanych tam projektów oraz towarzyszących im kreacji artystycznych, w tym cieszących się dużym uznaniem kampanii społecznych. Wśród najbardziej charakterystycznych można wymienić Bądź na pTAK! i Ogród na pTAK, Noc Sów, Nie będzie ptaków nie będzie śpiewania!, Ptak też człowiek. Niektóre z nich należą do największych proprzyrodniczych przedsięwzięć wdrażanych do tej pory w Polsce.

Jacek współpracuje również z organizacjami spoza Polski, m.in. z brytyjskim Conservation Without Borders oraz WWT (Wildfowl & Wetlands Trust).

Opinie

Sprawdź się

W jednym z oddziałów Muzeum Narodowego w Zielonej Bramie znajduje się: