stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Znamy się!

Zapraszamy wszystkich chętnych na unikatowe spotkania prowadzone przez pracowników Ośrodka Edukacji. W każdy piątek odwiedzimy jedną z naszych aktualnych wystaw. W 30 minut postaramy się zaprezentować Państwu to, co jest dla nas najważniejsze. Czasami będą to historyczne fakty, a innym razem po prostu subiektywne odczucia.

13 lutego - 31 grudnia 2021, godz. 11:00 - 18:00

02 październik
Szkice i projekt w twórczości Kaniewskiego
Tym razem Tomasz Sosnowski przedstawi nam wybrane fragmenty wystawy, które dotyczyć będą samego początku procesu twórczego Janusza Kaniewskiego. Przyjrzymy się szkicom, które prezentowane są na wystawie PPPP J. Kaniewski.
Mamy nadzieję, że ukazanie początkowych etapów w planowaniu oraz projektowaniu dzieł przez autora to dobry moment na dyskusje o tym, gdzie i kiedy rodzi się nasz pomysł.

9 październik
Ludzkie Historie
Fragment wystawy "Gdynia Dzieło Otwarte", poświęconej historii gdynian. Tego dnia zatrzymamy się na chwilkę w czasie, aby skupić się na ciężkim okresie dla każdego mieszkańca, jakim były lata wojenne w Gdyni. Oprowadzanie będzie okazją do zagłębienia się w historię Gdynian i Gdynianek, którzy musieli radzić sobie w tym niezwykle trudnym czasie, często tracąc wszystko, na co pracowali przez całe swoje życie.

16 październik
Morskie podróże
Iza Meronk z Ośrodka Edukacji zaprasza na krótką opowieść o marynarskich rejsach. Jak wyglądały podróże, jakie pamiątki przywozili marynarze oraz co działo się z ich żonami - na te pytania odpowiemy w trakcie oprowadzania.

23 październik
A To Sprytne! O Pomysłowości gdynian.
Wystawa stała Muzeum Miasta Gdyni "Gdynia Dzieło Otwarte" znana jest z niezwykłych historii opowiedzianych przez Gdynian z różnych pokoleń. 23 października Olga Lewandowska zwróci szczególną uwagę na te z nich, które z nich związane są z wykazaniem się sporą pomysłowością.

Aby wziąć udział w wydarzeniu Muzeum Miasta Gdyni, zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, należy poczynić trzy kroki:
- Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy. Formularze zapisów dostępne będą pod wydarzeniami na stronie muzeumgdynia.pl/wydarzenie.
- Przed wzięciem udziału w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Miasta Gdyni prosimy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem dostępnym pod linkiem https://tinyurl.com/y6mz6tt2.
- Przed wejściem do Muzeum Miasta Gdyni na wydarzenia należy wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia uczestnika dostępne pod linkiem https://tinyurl.com/y3dyfjq3.
- W przypadku innych obostrzeń są one wymienione w opisie wydarzeń.
- Wszystkie wydarzenia posiadają ograniczoną liczbę odbiorców z powodów bezpieczeństwa.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jedynym trójmiejskim artystą, który pracę zawodową w teatrze łączy z karierą poety i frontmana trójmiejskiego zespołu rockowego jest...?

 

Najczęściej czytane